Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan számoljam ki? Valahogy...

Hogyan számoljam ki? Valahogy nem stimmel a bérem.

Figyelt kérdés

Kedves olvasó! A kérdésem a következő lenne.

20 éves fiú vagyok, jelenleg is tanulok. Viszont a havi ösztöndíjam igazán csekély. Kiadás sok. Tehát a különbséget kompenzálnom kell.


Felvettek egy céghez ALKALMI munkásnak, ami annyit jelent minden pénteken és szombaton este 18:00-tól hajnali 2:30-ig dolgozom.(Szüneteket ledolgozzuk)

A cég óránként 700Ft.-os NETTÓ órabért ígért, amire még rá megy 30% éjszakai pótlék.


Számításaim szerint.

700x8=5600 Aminek a 30 százaléka 1680 óránként 910Ft.-ot kellene keresnem nem de?

1680+5600=7280

Hetente fizetnek... meg is jött a fizetés.. 6040Ft...

Én számolók rosszul? Vagy elhanyagolták az éjszakai pótlékot? Mert ez még 10% sincs.

Tudom, hogy nem nagy összeg de havi 8 napnál már egy és fél napot a számításaim szerint ingyen dolgozom.

Arról nem is beszélve, hogy vasárnaponként dolgozom kereken 2 óra hosszát éjféltől 2:30-ig. amit 100%-os vasárnapi pótlék illetne.

Akkor azt is le tudják 10 százalékkal?


Ki oktatnátok? Szerintetek szóljak?

Vagy ebből még adózók? (Be vagyok természetesen jelentve)

Megértéseteket köszönöm, főleg ha butaságot írtam.



2016. nov. 28. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Szerződést csak aláirtál. Azon milyen bér szerepel? Ott is az van, amit a munkáltató "igért"? Ha igen, akkor buta voltál, hogy aláirtad, ha nem, akkor meg tessék szólni hogy miért nem annyit kapsz.
2016. nov. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt is fogom tenni.

Igen szerződést is írtam alá, de az órabér üresen volt hagyva.... :/ Kérdezésre meg a válasz az volt, hogy "700Ft Nettó/óra ahogyan a kolléga nő is mondta". Reklamálni is fogok. köszönöm! Akkor tehát jól számoltam.

2016. nov. 28. 16:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul számolod.

"Az egyszerűsített foglalkoztatottnak jár 15%-os éjszakai pótlék (22 - 06) óra közötti munkaidőre, HA a munkavégzés ideje 22 - 06 óra között meghaladja az 1 órát."

"Boltokban, közértekben, stb..., ahol nem vasárnaphoz köthető a tevékenység vagy munkakör, 50%-os vasárnapi pótlékot kell fizetni."

[link] (a Munka törvénykönyve alapján)

2016. nov. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor viszont teljesen korrekt módon számolták el a bérem ezek alapján?
2016. nov. 28. 18:50
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak be tudod szorozni 1,15-tel egyedül is.
2016. nov. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!