Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha itthon körmözök és a...

Ha itthon körmözök és a vendégeimtöl kérek pénzt akkor engem feljelenthetnek jogosan?

Figyelt kérdés

Oktoberbe lett oklevelem a körmös szakmárol.azota itthon csinálom a körmöket ismerösöknek,ismeretleneknek..penzért.

Mivel nincs akkora tudásom miert mennek szalonba? igyis alig kerek el valamit.

A szitu a kovetkezo egyik rossz indulatu csaj megcsináltatta a körmét velem..majd közölte másnap h kér tölem számlát..mert ha nem akkor feljelent engem adocsalásért..én azt mondtam neki kb féléve csinálom a körmöket (ha aztmondtam volna neki h egy honapja kb akkor nemhiszem hogy jönnének hozzám vendégek.) szoval kert tölem számlát mivel elvileg ugye féléve ezzel foglakozom..a törtenet az hogy ezaz egész irés fformába elvan mentve mivel uzenetbe csevegtünk..és mondta lefényképezet mindent..és megy a rendörségre meg ide oda.. Megteheti! de lesz ebböl bajom? nem kellet volna hazudnom de ha már megtörtent ... illetve még igyis lealkudot az árbol..birságot kapok? ha igen mennyit?


2016. dec. 1. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Haaaat, hogy a NAV foglalkozik e vele nem tudom. Inkabb azt tudom elkepzelni, hogy egyszer egy NAV os csináltatja nálad a körmét.

Menj be a Navhoz. Maganszemelykent is tudsz adoszamot kerni.ha ez megvan, veszel egy byugtatombot es mar szamlaszhatsz is.

Nemxakarok butasagot irni, de par szazezerig adomentes.

De persze be kell vallanod adobevallaskor.

Kerdezz utana.

A csajjal ne foglalkozz. Ne engedd zsarolni magad. Lehet arra megy ki a játék. Mar ugy sem tudsz mit csinálni azzal a dologgal.

De a jövőben igyekezz törvényesen dolgozni mert bizony ráfaraghatsz.

2016. dec. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Egyet tanulj meg! SOHA-SEMMIT nem adun írásba! SOHA nem írj árakat üzenetbe! Hívjon fel akit érdekel!

Amúgy nem hinném,hogy foglalkoznának vele! Neki mi volt a baja,nem tetszik neki a végeredmény vagy mi?

2016. dec. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

- rendőrség beleszarik

- NAV-nak azt mondod, sosem csináltál még pénzért körmöt, ezét a csajét sem te csináltad (vagy ingyen csináltad neki gyakorlásképp), a fél évet a csajnak csak azért mondtad, hogy úgy tűnjön, tapasztaltabb vagy, és ha akart volna nálad pénzért is csináltatni körmöt, akkor rögtön indítottál volna egy vállalkozást, mert amúgy is tervezed, csak még most méred fel a leendő ügyfélkört.

2016. dec. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

"Egyet tanulj meg! SOHA-SEMMIT nem adun írásba! SOHA nem írj árakat üzenetbe! Hívjon fel akit érdekel! "


Telefont is le lehet hallgatni vagy hangfelvételt készíteni róla. Ha meg NAV-os próbavásárló az illető, akkor meg pláne tök mindegy - nem az áron volt a hangsúly, hanem a számlán...

2016. dec. 2. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Igen, ha feljelent a NAV-nál, akkor várható, hogy ki fognak jönni hozzád ellenőrizni, ráadásul lehet, hogy próbavásárlást fognak csinálni.


Keress meg egy könyvelőt és egyeztess vele, melyik vállalkozási forma lenne megfelelő neked. Az, hogy egyáltalán nem tudsz adni számlát/kp átvételit, egyenes út a NAV karjaiba.

2016. dec. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%

Tegyük tisztába a fogalmakat. "Feljelentést tenni" a rendőrségen lehet büncselekmények miatt.


Ez nem bűncselekmény, tehát senki nem jelenthet fel.


Viszont mivel a végzett tevékenység adóköteles, így a NAV-nál lehet BEJELENTÉST tenni, aki megvizsgálhatja az ügyet és meg is büntethet érte.

2016. dec. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom a csaj se túl tájékozott... De egyébként mond neki azt, hogy későn kért számlát már másnap.OK, hogy nem is tudtál volna adni,de eleve ilyen helyzetben azonnal ki kell állítani a számlát. Ha meg legközelebb ilyen van akkor már a beszélgetés közben még mielőtt valami ilyesmit írnál kérd meg egy dörzsöltebb, tájékozottabb barátodat, hogy segítsen.

Nem kell félned a rendőrségtől, és egy darabig ne csinálj ismeretleneknek körmöket.

+ javaslom, hogy mond meg a csajnak, hogy ez alapján Te feljelentheted őt zsarolásért...

2016. dec. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!