Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Forex, devizatőzsde adózás...

Forex, devizatőzsde adózás hogy is van?

Figyelt kérdés

Ebben az évben megismerkedtem a forex deviza piaccal, év elején befizettem 100 ezer forintot, amit pár hét alatt elbuktam. Ezután majdnem minden hónapban befizettem 10-15 ezret amit megint elbuktam. Így év vége felé sikerült olyan plusszba kerülnöm, hogy az összes befektetett pénzemet haza tudtam utalni.

Ha jól tudom akkor 1000ft-ig nem kell semmit fizetni a NAV-nak. Ez kb. 6600ft nyereségig lehet. Most kb. 5000ft plusszban vagyok. Igaz az ha nem sikerült nyereséget elérnem akkor nem kell adóbevallást készíteni? Máshonnan nincs jövedelmem.

Ez a 5000ft plussz mennyire zavarhatja a NAV-ot? Ha nem csinálok adóbevallást jövőre, de 5000ft-nyi nyereségem keletkezett meg büntethet a NAV vagy 1000ft-nyi adó befizetésig nem kell bevallást készíteni?


2016. dec. 14. 20:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Bevallást kell készíteni még akkor is, ha az adó összege olyan mértékű, amelynek a befizetését nem kéri az állam.

Az adófolyószámlára felkönyvelődik a bevallott kötelezettség (még 1,- Ft is), aztán a jogszabálynak megfelelően hivatalból törlik.


De ettől még az adóköteles jövedelmet köteles vagy bevallani...

2017. jan. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!