Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy töltsem ki az önellenőrzé...

Hogy töltsem ki az önellenőrzést, ha csak annyi volt a hibám, h nem írtam be a 7428 Ft adómat az adójóváíráshoz, így kijött, h be kell fizetnem?

Figyelt kérdés

2007ben valószínű, h rossz papírt adtam be postán. 7428 Ft volt az adóm, és nem írtam be az adójóváíráshoz, így most be kéne fizetnem. Azt mondták telefonon, h a 0735 ös önellenőrző nyomtatványt kell kitöltenem, és akkor nem kell kifizetnem semmit. Csak most nem értem, mert csak olyanokat lehet beírni, hogy:

Eredeti adat Módosított adat

1.Éves adófiz. kötelezettség:__________ _____________

2.levont adóelőleg, adó: __________ _____________

3.adózó által befiz. adóelőleg,adó:____ _____________

4.visszaigényelhető adóelőleg,adó:_____ _____________


Én diákként dolgoztam, nem vontak még tőlem adóelőleget addig. Ha géppel tölteném ki, kivszem a számított mezők kezelését, beírom h a visszaigényelhető adó 7428 Ft, de ugyan úgy kihozza 7428 Ft ra a befizetendő összeget.

Pontosan mit hova kéne írom?, remélem valaki tud segíteni.


Előre is köszönöm!


2010. máj. 2. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért veszed ki a számított mezők kezelését?

Letöltöd a nyomtatványt és a súgóját is.

Az eredeti adatokhoz beírod azt, amit annó beadtál. Ott szerepel az éves adófizetési köt-nél a 7428 forint. A módosítottnál nullát kell beírnod (mivel az adójóváírás miatt nem kell fizetned) Így a módosítottnál nem hozhat ki befizetendő adót (mivel nincs adó fizetési kötelezettséged egyáltalán) Ha a 7428 forintot nem fizetted be eddig, akkor a befizett adóellőlegekhez is nullát írsz, és a visszaigényelhetőkhöz is. Az eredeti adatnál fogja hozni az adófizetési kötelezettség 7428 forintját (mint ahogy beadtad), de a módosítottnál nullát, és az APEH is nullára fog javítani a folyószámládon.

2010. máj. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát így konkrét adatok nélkül (hogy nem látom az eredeti bevallást)csak sejtem, hogy mi a helyzet a leírásod alapján.


0735-ön belül a 01-es lapot kell kitöltened.

1/a oszlop 7428 (gondolom ez volt az eredeti bevallásban az adókötelezettséged, mivel az adójóváírást nem írtad be)

1/b oszlop (a módosított) 0.

2/a és b oszlopok 0 (gondolom nem vontak adóelőleget)


A 7 és 8 sorokat nem töltheted ki. Ha kitöltöd a 8. sort, azért hoz visszafizetendő összeget, mert az arra vonatkozik, hogy ha az eredeti bevallásban visszaigénylésed lett volna és azt vissza is kérted volna, azt most vissza kéne fizetned.

Tehát ezeket a sorokat üresen hagyod.

Ha így megnézed a 3/d és 6/d sorokat, akkor látod, hogy kötelezettség csökkenésként megjelenik a 7428 Ft.


Alatta van egy részletező táblázat, annak az adókedvezmény oszlopát kell kitöltened, mivel az adójóváírás az.

Ha a 2006 évi szja bevallást helyesbíted, akkor a bevallás módosított sora a 24 sor.

13/d 0

13/e 7428


Hangsúlyozom, hogy ezt a te leírásod alapján írtam, az eredeti bevallás megtekintése nélkül.

2010. máj. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, így már kijött:)

Még annyi, hogy a 0735-B lapon a helyesbített bevallás típusához mit írjak (a 2007es adóbevallásomat önellenőrzöm, 0753-at nem lehetett beírni).

Köszi!

2010. máj. 5. 12:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Persze, hogy nem lehet. A 0735-tel a legkésőbbi év, amit önellenőrizni lehet az a 2006-os év. A 2007 évi bevallást a 0753 bevallás 19-es lapján lehet önellenőrizni.
2010. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!