Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vámolásnál, ha a kínai feladja...

Vámolásnál, ha a kínai feladja 2 tételben a 37usd rendelést, akkor már 22usd feletti rész ÁFA köteles?

Figyelt kérdés

Tehát rendelsz 37USD-ért és úgy adják fel külön csomagban, külön ragszámmal a csomagot, hogy kb. 22 usd értékben egy külön csomag, és kb. 15 usd értékben egy másikként.


Ez esetben a Ferihegyi VÁMposta ÁFA-t rak rá, de mikortól nullázódik az érték? januártól?


Ugyan egy rendelés volt, egy rendelésszámon, de külön csomagban lett feladva.


Ha külön rendelésszámon lett volna, akkor nincs rá ÁFA?



2016. dec. 20. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt a mikortól nullázódik dolgot nem értem. Cégtől $22 értékben akáhány csomag jöhet. Ha a $37 összértékű cuccot külön postázzák, és egyik se éri el a $22-t akkor semmilyen Áfa nem lesz. Soha.
2016. dec. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!


Akkor nem értem mi baja lehet a vámnak, mert a vicces, hogy majdnem dettó ugyanaz volt a másik csomagban amit megkaptam, ment ebben, sőt ez fele annyi összeg.


A nullázódikat úgy értettem, hogy esetleg mondjuk évi kvóta van, hogy nem lehet adott évben x Ft összegnél többet rendelni ÁFA mentesen. De akkor nincs ilyen.

2016. dec. 20. 19:08
 3/4 anonim válasza:

Mondd a kínainak hogy írjon be értéknek 5€ és ajánlottal adja fel !

Én így szoktam

2017. jan. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megoldódott közben. Kicsit nehézkesen jön át egy-egy csomag, pedig 22eur alattiak.


Hihetetlenül nem hatékony a vám kezelés. Hetekig tökölnek olyan csomagokkal, amit pár perc alatt le lehetne ellenőrizni, ráadásul a mai napig nem egyértelmű, kell-e ezért a címzettnek fizetni vagy sem. A posta vámnyilatkozat nyomtatványán csak olyan opció van, hogy mindenképp fizetned kell, holott semmi közöd a szúrópróba szerű vámvizsgálathoz.



Kivesznek egy csomagot és ahelyett, hogy kibontanák leellenőrizni a csomag tartalmát 5 perc alatt, bekérnek hetekig keringő bizonylatokat a címzettől, hogy tényleg annyi-e a termékek értéke.


A csomagban van csomaglista, számokkal, webáruház elérhetőségével, le lehetne ellenőrizni pár perc alatt.


De nem, itt nem. Mi mindenben jól teljesítünk...

Néha kezdem azt gondolni, hogy végre felnőtt egy olyan intelligens, hatékonyan dolgozó generáció, amitől a világ jobb, aztán jön a NAV, a VÁM, a Posta stb. és újra a szocializmusban érezhetem magam.

2017. jan. 12. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!