Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adsense probléma megoldása?

Adsense probléma megoldása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy olyan problémám állt fel, hogy elértem Adsenseben a kifizetési küszöböt (2000 Ft-ot), így az eddigi megszerzett pénzemet (18000 Ft) kiutalja a Google. Ez még addig nem is lenne probléma, de úgy, hogy én még nem töltöttem be a 18-at (édesapám nevén van az Adsense), így adózni se tudok az összeg után, így pedig nagyon rizikósnak tartom az egészet. Nem ér meg nekem 20000 Ft-ot, hogy benne van a pakliban, hogy bármikor ellenőrizhetik szüleim számláját és több százezres tételben büntethet ilyenkor az APEH és a NAV. Szüleim ebben nem tudnak nekem segíteni. Azt olvastam, hogy minden hónap 21. napjáig kérhetek visszatartást ( tegnap vettem ezt észre), tehát ennek már lőttek. Azért beállítottam a küszöböt egy nagyon magas összegre, hátha nem küldenék ki.


Mielőtt jönne a kérdés azért kezdtem neki ennek az egésznek, mert van sok szabad idő, ha meg majd betöltöm a 18-at jól fog jönni, hogy már van + 60000 Ft Adsensel. Ha kiküldik a pénzt mit tudok tenni? Visszaküldjem? Lehet ilyet? Komolyan engem már az a kis pénz sem érdekelne letiltanám a fiókomat, ha tudnám, hogy nem jön ki a pénz. Csak láttam, hogy tiltás után 90 napon belül kiküldik az egyenleget. Csak akkor nem, ha kirúgnak. Esetleg valahogy az ügyfélszolgálattal tudnék beszélni valahogy erről az egészről? Nagyon félek, hogy 20e forint miatt hatalmas büntetést kapnánk.


Jó hosszú lett, de ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném :) További szép napot!



2016. dec. 27. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Kár volt kiírnod, mert ezért rádhívom a NAV -ot és teszek egy névtelen rendőrségi bejelentést mert irigy vagyok. Menj el dolgozni ne a netbő éjj. Ha vissza is vonod, illegális jövedelem 18 alatt. HAHAHAHAHAHAHAHAHHAHA.


Várd a NAVT-

2016. dec. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedves nagyon értelmes úriember! Elárulom neked, hogy az egész nyaramat végig dolgoztam. Csak mivel látom nem vagy tisztában vele, hogy 15 évesen CSAK nyáron lehet dolgozni, így elmondom neked, hogy most is dolgoznék, csak a törvény bünteti. Ahogy ezt a tevékenységet is, amiről szól a kérdés, és ha végig olvastad volna normálisan, akkor tudnád, hogy pont nem akarok az adózás alól kibújni, inkább még feláldoznám az eddig megszerzett 20000 Ft-omat is, mert nem szeretek törvénnyel szembemenő dolgokat csinálni, főleg ha adózásról van szó. Köszönöm azért az értelmes hozzászólását! :)
2016. dec. 27. 15:19
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha elkezdenék kattintani a saját hirdetéseimre, akkor letiltanák mielőtt kijön a pénz?
2016. dec. 27. 15:33
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy már zajlik a feldolgozás 21.-étől
2016. dec. 27. 15:33
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
nem értem a problémát. Majd az adóbevallásba be kell írni aztán cső kiküldik befizetitek.
2016. dec. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Üdv! Az a baj, hogy ez nem ilyen egyszerű. Külön igényelni kell egy hetes adószámot, és az a baj, hogy én még mindig nem vagyok 18, ezért nem is szeretnék illegálisan ilyen pénzekhez jutni. Plusz ugyanúgy negyedévenként be kellene küldeni az adóelőleget stb. Szüleimmel sajnos ezt nem tudom elintéztetni, mivel nehéz elmagyarázni ezt az egészet. Én már csak megszeretném szüntetni az egészet, mielőtt kiküldenék a pénzt, és egyszer majd később adócsalás vádjával büntetnék meg a családomat.
2016. dec. 27. 16:10
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 kell a ***nak 7es adószám. Simán beleírod az egyéb jövedelme rublikába, csatolod a bankszámla kivonatot az utalásokról azt csá. Én is így küldöm be évek óta, eddig soha nem volt még baja vele a navnak.


~600Ft nyi adóért nem fognak megbüntetni több 100e-re.. többe kerül az ügyintézés, meg az ügyvéd percdíja amint amennyit kereshetne vele a van!


Amúgy nem ha nem akartál semmi törvénytelent, akkor miért regisztráltál 18 év alatt adsensbe.. máris megszegted a felhasználási feltételeiket! Szóval a rizsát tartsd meg annak, aki vevő rá!

2016. dec. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
van =NAV
2016. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a november végi egyenleged még nem érte el a limitet, akkor nem fognak decemberben utalni. Ha december folyamán éri el a limitet, akkor a december 31-i egyenlegedet fogják kifizetni januárban végén (ha más körülmény ezt nem tiltja)

Mi tilthatja? Többek között:

1. Ha december végéig megváltoztatod a kifizetési limitet, így azt december végén nem éri el, akkor nem lesz utalás januárban.

2. Ha az előzőről le is késtél volna, a kifizetés hónapjának 20-ig a kifizetést is vissza lehet tartani (vagyis ezt január 20-ig állíthatnád be).


Adózásról sok félét írnak:

[link]

A legtisztább az, ha van 7-es adószám (vagy valamilyen vállalkozói adószám). Abba még a NAV sem tud belekötni (persze ha be van fizetve minden), de - olvasva a különböző fórumokat - sokan csak SZJA-t fizetnek.

2016. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!