Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszatudom igényelni adóbeval...

Visszatudom igényelni adóbevallásnál?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok az 1eves fiammal, igénybe veszem a családi adokedvezmenyt, 2 gyerek után, a másik gyermekem 13 éves. Egyedülálló vagyok. Mikor igényeltem az adokedvezmenyt a munkáltatóm azt mondta gyedre csak a felét tudom igénybe venni. Szóval a bevallásnál a másik felét vissza tudom igényelni? Amúgy passzív gyeden vagyok

2017. jan. 2. 06:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Passzív gyed alatt hogyan van munkáltatód? ÉS bevallásnál is csak akkor tudnád, ha lenne annyi adóköteles jövedelmed, de ezek szt nincs...
2017. jan. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most kell majd meg igényelni az idei év adókedvezményét és hát csak a munkáltatóm nál tudom hiába meg szűnt a munkaviszonyom. Gyedre csak a felét tudtam meg igénylni, akkor az ügyintéző meg is kérdezte hogy nincs e a családba esetleg nagypapa nagymama aki esetleg a másik felét meg tudja igényelni. Így érthető voltam????
2017. jan. 2. 09:31
 3/12 anonim ***** válasza:

NAgypapa meg nagymama??? Jézusom, igénybe se vehetnék.


Csak akkor kell a régi munkáltatónál leadni a nyilatkozatot, ha kifizetőhely és ők folyósítják a passzív gyedet. HA OEP folyósít, akkor nekik.


És azért a felét tudod igénybe venni, mert annyi a gyeded. HA megkapod a gyedről az igazolást, látni fogod, hogy esetleg valami minimális járhat-e még.

2017. jan. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
vagyis már nem is OEP, hanem NEAK :)
2017. jan. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De igen nagypapa és nagymama is igényelheti, a nővéremnél úgy van, az unokája után igényli, de látom én vagyok itt a leginformaltabb
2017. jan. 2. 09:53
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne idegesíts már, dehogy igényelheti.

Családi kedvezményt a családi pótlékra jogosult veheti igénybe, vagy év végén megoszthatja a vele közös háztartásban élő, családi pótlékra nem jogosult élettársával. NAgyszülővel nem!!!!!


NAgyszülő (tv szt hozzátartozó) kizárólag saját jogú csp illetve rokkantsági járulékos mszemély esetén jön képbe.


Te vagy itt a legfélreinformáltabb.


Tessék, törvény:

A családi kedvezmény érvényesítésére jogosult az a magánszemély, aki a családok támogatásáról szóló törvény szerint gyermekre tekintettel családi pótlékra jogosult

allásban, munkáltatói adómegállapításban - megoszthatja a vele közös háztartásban élő, jogosultnak nem minősülő házastársával, élettársával, ideértve azt az esetet is, ha a családi kedvezményt a jogosult egyáltalán nem tudja érvényesíteni. Azon jogosultsági hónapokra eső családi kedvezményre, amelyre vonatkozóan a jogosult vagy házastársa, élettársa a gyermeket nevelő egyedülálló családi pótlékát igénybe veszi, a megosztás nem alkalmazható.

2017. jan. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Családi kedvezménynél nagyszülők nincsenek a történetben, nem is lehetnek!!!
2017. jan. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyszülők?Jesszusom!Nem vagyok könyvelő(bár a saját bevallásainkat azért el tudom készíteni),de ekkora égbekiáltó baromságot se olvastam még!
2017. jan. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó le tudjátok mondani az embert de a kérdésre egyik se válaszolt. Lehet akkor én értettem félre a nagyszülőkről, de nem ez a kérdés!!!!!
2017. jan. 4. 07:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem megkaptad a kérdésedre a választ,max.nem ezt akartad hallani.
2017. jan. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!