Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA + TB járulék fizetés....

KATA + TB járulék fizetés. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Február óta katás vagyok, 2 hónapra szünetelt a vállalkozás, akkor fizettem a TB-t, majd szeptembertől újra fizettem a katát. Most megnéztem a NAV oldalán az adószámla kivonatom, amin tartozás van, mégpedig TB járulékból, amit azóta is felszámolnak, mióta újra fizetem a havi 50 ezret. Ilyen esetben mi a teendő?
2017. jan. 6. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor szüneteltél, bejelentetted nekik, hogy mostantól tb-t fizetnél, vagy csak simán elkezdted fizetni? Én egyszer szüneteltettem, elég macerás volt, millióféle bürokratikus szarozással. Legegyszerűbb beslattyogni és megkérdezni őket, nekem elengedték egyszer, amikor kiszámláztak valamit.
2017. jan. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, bejelentettem, de úgy tudtam, hogy ezt felülírja később az, ha bejelent a munkáltatód, vagy vissza aktiválod a vállalkozást és fizeted az 50 ezres járulékot. Beslattyogással nem szívesen töltenék el egy napot, de akkor jövő héten megeresztek egy telefont.
2017. jan. 6. 20:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Ki kell jelentkezned az eü.szolg.járulék fizetés alól azzal a dátummal amióta újra "él" a vállalkozásod.
2017. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

Nem kell kijelentkezni, ha biztosítási jogviszonyt létesít (a főállású kata az).

Csak annak kell kijelentkezni, aki eü szolgáltatásra szerez jogosultságot (mondjuk gyesre megy vagy ápolási díjat kap).


Menj be üszire és törlik.

2017. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!