Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tudok az amerikai amazonról...

Tudok az amerikai amazonról (vagy hasonló webáruházból) cégesen rendelni? Ez esetben a rendelt termék ÁFA-ját vissza tudom igényelni?

Figyelt kérdés

Amerikából az amazonról szeretnék az laptopot rendelni. Két kérdés merült fel bennem: Tudok-e cégként rendelni onnan vagy csak magánszemélyként?


Ha tudok cegesen rendelni , akkor az ÁFA-t ugyanúgy visszaigényelhetem,mintha itthon vettem volna a laptopot?



2017. jan. 10. 09:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet cégnevet megadni mint vevő, de az ÁFA-témában nem tudok segíteni. Attól is függ, hogy EU-n belülről vagy kívülről rendeled (amazon.com vs amazon.co.uk és amazon.de) A könyvelődet kérdezd meg, hogy ilyen esetben hogy megy ez.


Küldenek a csomagban részletes számlát, és az amazon-fiókodban is le tudod tölteni a számlát, ha elektronikus formában kell vagy nem tették bele a dobozba. Kb. ilyen formában szerepelnek az árak rajta:



Item(s) Subtotal: $xx.xx

Shipping & Handling: $xx.xx

-----

Total before tax: $xx.xx

Sales Tax: x.xx

Import Fees Deposit $xx.xx

-----

Total for This Shipment: $xx.xx

-----

2017. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!