Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kinek kell adóbevallást...

Kinek kell adóbevallást készítenie? Egy diákmunkásnak kell?

Figyelt kérdés
Különböző diákszervezeteknél dolgozgattam a tavalyi évben. Az idei adóbevallást nekem meg kell csinálnom? (Tudtommal mindegyik adózott utánam.)

2017. jan. 10. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Majd csak májusban.
2017. jan. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy mikor, hanem hogy egyáltalán kell-e egy diákmunkát végzett személynek adóbevallást készítenie.
2017. jan. 10. 10:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Kell.
2017. jan. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De remélem, pénzt nem kell fizetni. :D

Köszönöm a választ.

2017. jan. 10. 10:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha volt adóköteles jövedelmed, akkor kell, tehát ha csak diákmunka, akkor is. De olvass utána, idéntől van vmi változás, hogy ha semmi extrát nem írnál bele (adókedvezmýen, akármi, ami bonyolítjatha), vagyis csak munkaviszonyod volt, akkor a Nav automatikusan megcsinálja. Engem nem érint, mert nálam vannak bonyolító tényezők, de mintha vmi ilyesmiről lett volna szó.
2017. jan. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell, azt már a diákszövetkezet befizette helyetted.
2017. jan. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Illetve adóbevallást kell készítened, de fizetned nem kell.


Előző voltam.

2017. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Adóbevallást kell készíteni, ha adóköteles jövedelmet szerzel. A kifizető nem adót von le belőle, hanem adóelőleget. A végleges adó és az év közben levont adóelőlegek rendezésére szolgál a bevallás még akkor is, ha a kettő év végére meg fog egyezni. A bevallásadási kötelezettség független életkortól stb., mindenkinek kell bevallást készítenie (pár esettől eltekintve lásd: EFO jövedelem), aki adóköteles jövedelmet szerzett, lehet akár 6 éves is.
2017. jan. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!