Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozóként évközben...

Egyéni vállalkozóként évközben KATA-ba átlépés hogyan működik?

Figyelt kérdés

Át lehet egyáltalán évközben lépni (most januárban lépnék be)?

Egyéni vállalkozó vagyok, most lépnék át, mi a menete?



2017. jan. 15. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Át lehet lépni. Bejelented. Követő hó első napjától leszel kisadózó.
2017. jan. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, én is így tippeltem.

Viszont ami nem egyértelmű, hogy akkor mi van ezzel az egy januári hónappal.

Mert ugye 2016.12.31-ig már le van zárva, az tiszta sor, de akkor 2017-ből lesz egy hónap, a január, ami még az SZJA szerint megy?

2017. jan. 15. 08:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van és a Kata bevételi határból időarányosan lejön 1 hónap - tehát ennyivel alacsonyabb lesz az engedélyezett bevételi határod. Pl tavalyi számokkal számolva: pl. ha fél évig voltál KATA-s, akkor nem 6, hanem csak 3 millió lehet a bevételi határod - efelett másképp adózol és áfás- leszel.
2017. jan. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehát konkrétan az én példámon nézve:

Ha febr. 1-től vagyok Kata-s, akkor 2017-ben febr-dec-ig max 11 milló lehet a bevétel, jól gondolom?

2017. jan. 15. 14:28
 5/6 A kérdező kommentje:
...illetve lehet több is, csak azt már a 40%-os adó terheli...?
2017. jan. 15. 14:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, 11 millió, de vigyázz, mert az alanyi áfamentesség csak 8 millióig szól!

Illetve esetedben lehet, az is részarányos - nem tudom, mert ehhez már könyvelői ismeretek kellenének :-)

2017. jan. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!