Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB utólagos kifizetése?

TB utólagos kifizetése?

Figyelt kérdés

Tavaly szültem. A 8. hónapig dolgozatm. A kislányom születése napjától igényeltem a csed-et. Azaz egy hónapig táppénzen/betegállományban voltam.

A munkáltatóm nem tb kifizető hely.


A minap szembesültem vele, hogy azt az egy hónapot nem fizették ki nekem. Egy kedves könyvelő ismerősöm mondta, hogy ilyenkor a munkáltatónak kell egy foglalkoztatási igazolást kiállítani, ami alapján az OEP utal. Ez valószínűleg nem történt meg, de holnap hívom az OEP-et.


Sajnos ez több, mint 6 hónapja volt.


Mire számítsak? Mit tudok tenni, hogy arra az egy hónapra járó "fizetésem" megkapjam?


Köszönöm.



2017. febr. 1. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha megszűnik a viszonyod akkor utána 45 napig fedezve van a TB. De ha már nem volt, akkor csak azt az 1 hónapot kell visszamenőleg kifizetned, ha tényleg nem volt akkor már érvényes TB-d. Ezt majd úgy is megmondják.
2017. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Volt TB-m. Nem szünt meg a munkaviszony. Még most is tart. Nem ez a gond. Hanem ha táppénzre megy az ember egy olyan cégtől, aki nem TB kifizetőhely, akkor tudtommal be kell a munkáltatónak az OEP felé küldeni egy foglalkoztatói igazolást, ami alapján az OEP kifizeti a munkavállalónak a fizetésének a 60/70%-t.

Nah ez nem történt meg. Azaz arra az egy hónapra nem kaptam semmilyen pénzt (se fizu, se táppénz, semmi.) Holott járna.

2017. febr. 1. 21:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy ki hibázott (munkáltató, OEP), ezért kezd az érdeklődést a munkáltatónál.


Ha biztos az, hogy ők nem rendezték (igényelték) időben a táppénzed, akkor a munkáltatót cseszegesd, ha ők elindították az ügyet, csak az OEP valamiért nem fizetett, akkor őket.


6 hónapig tényleg nem szabad ilyesmivel várni...

2017. febr. 2. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

...egyébként biztos, hogy nem kaptad meg, nem lehet, hogy az OEP egyszerre küldte a táppénzt és a CSED első részét is?

Egy táppénz indítása sokszor van 1 hónap is.

2017. febr. 2. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A táppénzes papírodat kinek adtad le?
2017. febr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem küldte egyszerre.

A munkáltatónak adtam le.

2017. febr. 2. 20:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor a munkáltatónál kezd! Ha ők állítják, továbbították az OEP felé, akkor ott érdeklődj, de egy normális munkáltató ezt megteszi helyetted.

Én sosem hagytam, hogy a dolgozók intézzék az ilyen ügyeket, mindig én - mint munkáltató - tárgyaltam az OEP-pel, mert többre jutottam velük, mint maga a dolgozó.

2017. febr. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!