Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó kereskedelmi...

Egyéni vállalkozó kereskedelmi tevékenységnél hogyan tudja visszaigényelni az áfát?

Figyelt kérdés

Arra gondolok ha egy egyéni vállalkozó beimportál termékeket külföldről, kint megveszi, kifizeti érte az áfát majd behozza Magyarországra és értékesíti akkor hogyan tudja visszaigényelni az áfát? Nem igazán értem.


Tehát például külföldön 20% az áfa, kifizeti az import termékek árát ami tartalmazza ezt az áfát. Majd itthon értékesíti ugye magyar áfával. Itt akadtam el mert a cég ahol dolgozom ilyen tevékenységet végez és a termék árképzésénél nettó árral számolnak és mindig azt nézik, hogy mennyi az import termékek nettó ára de ugye a bruttót fizetik ki. Nem értem, hogy hogy kapják ezt vissza, vagy hogy tudnak nélküle számolni. Légyszíves segítsetek.


2017. febr. 1. 20:49
 1/1 anonim ***** válasza:

eun belül kint nem fizet áfát. csak itthon ha afakoros. de annak kell lenmie mert anélkül nem is igenyelhet vissza.

beszerez egy terméket. kifizeti netto aron kint , leszallitja megfizeti a szállítást áfával majd itthon eladja afasan a termeket. Ebből neki be kellene fizetni a termék áfáját,de mivel volt egyéb költsége is pl. szállítás, internet, rezsi könyvelés ,stb. levonhatja belőle. igy ha pozitiv lesz az eredmenye azt kell csak befizetni áfába, ha negativ akkor meg nem kell fizetnie es az adoszamlan tulfizetese lesz, amit kovetkezo evben vagy átvezet mas adonemu tartozasra vagy visszaigényelhet de akkor számíthat rá hogy ellenőrzés alá vonják.


eun kivul annyival masabb hogy ott a hatarra erve fizeti meg itthon az afat a beszerzési árra. es azt az afat is levonhatja az eladasi ar afajabol.

2017. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!