Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A következő adókedvezményekkel...

A következő adókedvezményekkel mennyi pénzt kell kapnom havonta?

Figyelt kérdés

Minimálbérre vagyok bejelentve.

Eddig igénybe vettem az első házasok illetve laktózérzékenységre, viszont mostmár az egy éves kislányomra is igénybe vehetem. Írtam a navnak akik válaszoltak és a következő rész szemet szúrt.


"2. A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (Szja) 29/C. § (1) –(4) bekezdései értelmében az első házasok kedvezményét érvényesítő magánszemély az összevont adóalapját [29. §] az első házasok kedvezményével csökkenti. A kedvezmény a családi kedvezményt megelőző sorrendben érvényesíthető.


Az első házasok kedvezményét az a házaspár érvényesítheti, amely esetében legalább az egyik házastárs első házasságát köti.

A házastársak által együttesen érvényesíthető kedvezmény jogosultsági hónaponként 33 335 forint."


Eddig havonta 5 ezret kaptam a laktózra és 5 ezret a házasságra. Akkor most mi mennyi valaki tudna segíteni?


2017. febr. 6. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, rosszul gondolom, valaki javítson ki.

Az első házas kedvezmény 5 ezer, a fogytékos kedvezmény a minimálbér 5%a, azaz idén 6375, a családi adókedvezény egy gyerek után pedig 10 ezer. Ez összesen 21375 forint adókedvezmény, de sztem minimálbérnél nem fizetsz ennyi szja-t, így nem tudod az egészet kihasználni.

2017. febr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

127500-(33350+66670)=27480 ennyid marad a személyi kedvezményre, ami a számított adóból érvényesíthető. Ennek a 15%-át tutod igénybe venni csak arra, ami 4122.

Tehát teljes egészében megvan az első házas, a családi, és egy része a személyi kedvezménynek.


NEm fognak tőled szja-t vonni (19125 ft-t jelent havonta nettóban)

2017. febr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
és a gond, hogy a személyi kedvezmény a számított adóból vehető igénybe, tehát nem lehet megkerülni azzal, hogy a családi egy része adóalap, másik része meg járulék lenne, mert amíg van adóalap, addig nem lehet járulékkedvezményt igénybe venni)
2017. febr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!