Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2017. 01. 01-től milyen...

2017. 01. 01-től milyen szorzóval kell számolni a cafeteriát?

Figyelt kérdés

Egyik oldalon azt írják, hogy 1,19 helyett 1,18.

Máshol azt, hogy 1,19 helyett 1,18 "a béren kívüli juttatásokat és az ún. egyes meghatározott juttatásokat terhelő közteher-alapját meghatározó szorzó kivételével"

Van ahol csak annyit löknek oda, hogy változás az szja-ban, hogy az 1,19-es szorzó 1,18-ra módosult.


Most akkor hogy van ez?!


2017. márc. 4. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
javaslom az szja-törvényt...
2017. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nekem annyi elég, hogy helyesen meglegyen válaszolva a kérdés. De ha te sem tudod, akkor felesleges válaszolnod, mert ennyit magamtól is tudok.


A kérdés tehát továbbra is nyitott. Köszi.

2017. márc. 4. 15:05
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
1.18, nyilván.
2017. márc. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%

de, én tudom. Pont azért, mert ismerem az szja-tv-t.


És ha ennyit magadtól is tudsz, akkor mi a kérdés? Csak mert abban ott van feketén, fehéren... NEm egyik oldalon meg máshol keresünk, hanem a tv-ben.

2017. márc. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Lehet, rosszul értem a kérdést, de nem tudom, az szja-t hogy kevertétek ide.

Itt egy táblázat a különböző cafeteria elemek szorzóival:

(google "cafeteria 2017" első találat)

[link]

2017. márc. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

mi az, hogy hogy kevertük ide???

TAlán mert az a kérdés, mi a szorzója... azt, hogy milyen alap után fizeted meg a közterhet, sz szja tv tartalmazza, akkor is, ha agyhalottak lepontozzák a helyes választ.

Kár rátok időt pazarolni, oldjátok meg a hülye adóügyeiteket egyedül innentől.

2017. márc. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
"Egyedül innentől"? Nem mintha bármit is segítettél volna :'D
2017. márc. 4. 18:39
 8/10 A kérdező kommentje:
5: azért, mert a béren kívüli juttatások az szja törvény hatálya alá tartoznak. Én is megnéztem több google találatot, de nem egyértelműen fogalmaztak.
2017. márc. 4. 18:40
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

HAgyd, hatos, én már egy ideje nem foglalkozom velük. Tele van idiótákkal ez a kategória, néhányan teljesen hiteles, jó válaszokat adtunk, alátámasztottuk jogszabállyal, de a kérdezőhöz hasonlóak simán lepontozzák a helyes válaszokat, mert sérti az önérzetüket, ha szólnak nekik, hogy hiba van a központban.


NEked van igazad, szja törvény, de ezt sose fogják elismerni, mert az egó nagy a tudás helyett...

2017. márc. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, mi nem világos abban, hogy nem google, hanem szja-törvény???

Azt írtad, tudod, hogy abban van. Akkor csatlakozom a 61%-hoz: mi a kérdés, ha tudod, hogy abban megtalálod a hiteles választ?

Ő legalább segített... hiába károgsz itt.

2017. márc. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!