Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem EGT tagállamban fogok...

Ha nem EGT tagállamban fogok dolgozni, és nincs semmilyen szociális megegyezés az országok között, akkor is ki kell jelentkezzek TB-ből? Vagy fizethezem itthon tovább magam után, és közben kint is biztosítva vagyok a cég által?

Figyelt kérdés
Monacoról lenne szó, a cég oda van bejelentve és a biztositásom is. Kérdés, hogy itthon ki kell e jelentkeznem, vagy fizethetem magam után továbbra is vagy ez is dupla fizetésnek számít?

2017. márc. 11. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak egy helyen kell fizetni. Ha nem itthon dolgozol, nem is ide vagy bejelentve, akkor itt nem kell.
2017. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attol fugg milyen biztosítás. Nekünk olyan van ami nem ad tbt, azt svajcba fizetik utánunk (Ahv/iv) igy itthon nem kell semmit.


De a masik kerdesednel irta valaki hogy itthon kell adózz utána, és én is ezt feltételezem esetedben is. Mert van olyan pl. usa cég oceanjarosok, akik csak egy alap fizetet irnak szerződésbe, de semmit nem fizetnek utánad. Igaz ott a tip a húzóerő nem a nettó fizetés.

2017. márc. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy Monacoval nincs Magyarországnak egyezménye ezen a téren?

Érdeklődd meg a NAV-nál, mert lehet, hogy van, és akkor nem kell fizetned Mo-n eü. járulékot.

Ahhoz viszont a kinti biztosítás létrejöttét követő 15 napon belül az itthoni egészségpénztárnak ezt be kell jelentened, egyébként idővel átadják az adataidat a NAV-nak, akik előírják - mint potyutasnak - az eü. szolg. járulékot.


Ha nincs egyezmény, és a magyarországi címről nem jelentkezel ki, akkor idővel szintén előíródik a járulék.

2017. márc. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!