Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van arra lehetőségem, hogy ne...

Van arra lehetőségem, hogy ne kelljen nyugdíjas fizetnem?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és úgy érzem, hogy teljesen feleslegesen fizetem, mert mire elérem a nyugdíjas kort nem lesz ebben a formában már nyugdíj, vagy, ha lesz is akkor is iszonyat kevés. A töredékét sem fogom visszakapni annak amit most levonnak tőlem.


Ha magánnyugdíjpénztárt választom attól még kötelezően levonják a fizetésemből a nyugdíjjárulékot?


Nincs valamilyen kedvezmény?



2017. márc. 13. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2017. márc. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A nyugdíjjárulékot nem azért fizeted, hogy neked legyen majd nyugdíjad, hanem azért, hogy a mostani nyugdíjasoknak lehessen adni. Van olyan megtakarítási forma, amivel a nyugdíjas éveidre spórolhatsz, de ezt a nettó fizetésedből kell finanszíroznod, viszont kaphatsz rá pluszban állami támogatást.
2017. márc. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Ahogy a második írja. Bár eredetileg mindenki a saját majdani nyugdíját fizette, sikeresen eltapsolták a nyugdíjalapot (az addigi befizetéseket eltüntették), és így a mostani befizetésekből finanszírozzák a mostani nyugdíjasok nyugdíját.


Szerintem a mostani aktív, 40-45 év alatti korosztály fog a legrosszabbul járni: fizetjük a nyugdíjjárulékot végig, nyugdíjt pedig nem vagy alig fogunk kapni.


Én arra szoktam gondolni, hogy a szüleimet támogatom ezzel a befizetéssel, így már nem gáz. :) Egyébként 10%-ról van szó, a többi levonáshoz képest egész tűrhető összeg.

2017. márc. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Az kimaradt, hogy én ha lehetne, az egészségügyre nem fizetnék egy petákot se. :)
2017. márc. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem magadnak teszed félre azt a pénzt, hanem a jelenlegi nyugdíjasoknak fizetnek a most aktívak.

Tehát nem, nincs ilyen lehetőség.

2017. márc. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Dudok Andrásné ***** válasza:
Akkor te még semmit nem fizettél be hozzánk képest!!Csak, hogy lásd mi mai nyugdijasok többsége, milyen jól él!Én 4 éve vagyok nyugdijas, de dolgozom épp az idén lesz 47 éve, hogy éhen ne halljak és én tudjak a 4 gyerekemnek segiteni, ne nekik kellejen!Minmdég nehéz fizikai munkár végeztem a kereskedelemben és a nyugdijam 57.075. ft!!Ez sok szerinted???
2017. márc. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a mostani nyugdíjrendszer egy hatalmas pilótajáték és hosszútávon fenntarthatatlan. Nekem is van nyugdíjas nagymamám, az édesanyám is hamarosan nyugdíjas lesz, de ő is fog mellette dolgozni.


Ettől eltekintve 23 évesen hiába van saját keresetem nem tudok elköltözni itthonról. Havi szinten csak nyugdíjjárulékként levonnak 35-40 ezer Ft ami semmilyen szinten nem szolgálja az én jólétemet, ellenben, ha megmaradna annyival beljebb lennék havonta és könnyebben lehetne tervezni.

2017. márc. 14. 13:03
 8/14 anonim ***** válasza:

Akkor szépen kereshetsz. :)

Ezt tényleg nem irigységből mondom...

2017. márc. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha a 10%-os nyugdíjjárulékod 35-40 ezer forint és nem tudsz elköltözni otthonról, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. Lehet, hogy túl magasak az igényeid?
2017. márc. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Na ne szórakozz, hogy a kereseted 10%-a 40.000,- Ft, de te nem tudsz elköltözni otthonról.

Tisztában vagy te vele, hogy mások mennyiből kijönnek havonta?

2017. márc. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!