Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóigazolás a munkáltatótól?...

Adóigazolás a munkáltatótól? Nem kellett volna rég, jan 31-ig megkapni? Nálunk senki se kapta meg!

Figyelt kérdés
2017. márc. 16. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor szóljatok ott!
2017. márc. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Válaszuk jó jó majd majd.

100x szólunk 100x ez a válasz.

2017. márc. 16. 19:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, meg kellett volna, de mi akkor sem tudunk rajtatok segíteni, csak Ti magatokon.


Maximum jelezni lehet az adóhatóságnak, hogy az adatközlési kötelezettségét nem teljesíti a munkáltató határidőre. Valamint, amikor végre megkapjátok, átvételi dátumként ráírni/kijavítani az aznapi dátumra. Egy adóellenőrzéskor ezt díjazni fogják majd a munkáltatónak!

2017. márc. 17. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Maximum jelezni lehet az adóhatóságnak, hogy az adatközlési kötelezettségét nem teljesíti a munkáltató határidőre. "


Vajon aznap vagy csak másnap rúgnának ki ha ezt megtenném?

2017. márc. 17. 08:17
 5/10 anonim ***** válasza:

De meg kellett volna kapni.

Ha az adóbevallás miatt kérdezed, akkor igazából ez nem akkora probléma, mert a havi bérpapírokon is minden adat ott van, ami kell, csak ugye össze kell adni a 12-t, nem egyben van, mint az adóigazoláson.

2017. márc. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"t a havi bérpapírokon"


Ha azt is kapnánk időben. Egy személy adja és 20x kell odamenni hozzá hogy ugyan adja már oda és hatalmas nyögések és halálhörgések közepette a 20. kérés uátn tán meg is kapod. Majd miután az illető elvégezte az átadás hatalmas feladatát kimerülten lerogyik a székbe és fészbúkozik tovább.

És ez nem vicc. Sajnos.

2017. márc. 17. 10:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A kérdésedre megkaptad a választ. Nem tudom, mit akarsz még, ha minden mást kizársz megoldásként.

Goldolhatod, hogy törvényszegés, szabályszegés jelentésére nem fogják a buksidat megsimogatni a cégnél...

Tehát, ha nem óhajtasz semmit sem lépni, akkor várd még nyugodtan az adóigazolást, és minden évben ugyanígy várd sokáig, és ne tegyél fel felesleges kérdéseket. :)

2017. márc. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, mit akarsz még, ha minden mást kizársz megoldásként. "


Tehát jól értem-e?

első forgatókönyv: kussolok és ez van. eltűröm.

második: szólok és semmi se történik. szarnak rám.

harmadik: szólok, de nem itt hanem bejelentés a nav-nál melynek következménye ha kiderül a bejelentő személye (és ki fog... névtelen bejelentés meg nincs a navnál) akkor nekem röpte.


tehát röviden: vagy kuss vagy röpte.


jól látom?

2017. márc. 19. 08:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos jól látod...


Egyébként egy ellenőrzést - normális esetben - úgy is lehet kivitelezni, hogy ne derüljön ki a személyed, és a hatóság eljátsza, hogy éppen arra a munkáltatóra került sor, csak úgy általánosságban.


Én részese voltam egy hasonló munkaügyi ellenőrzésnek. Hozzánk jöttek ellenőrizni, és találtak szabályszegést. Mondták, hogy rendkívüli (tehát nem betervezett) ellenőrzés folyik. Ebből mindenki tudta, hogy felnyomták a céget, de az sosem derült ki, hogy kicsoda. Lehet, hogy még mindig közöttünk dolgozik azóta is. Végül is jót tett vele nekünk is.

2017. márc. 20. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ennyire azért nem szélsőséges a dolog. Szépen fogod írsz egy levelet a munkáltatónak amiben kéred az előző évi igazolások kiadását 10 munkanapon belül. Nem fenyegetőzve hanem kulturáltan normálisan. Átveteted velük vagy tértivevénnyel postázod. Ha utána sincs válasz, akkor én még egyszer megpróbálnám ugyan ezt, ha arra sincs semmi válasz, akkor fognám a kis leveleimet és az igazolást hogy márpedig ők átvették és besétálnék a területileg illetékes adóhatósághoz hogy legyenek szívesek hivatalból megkeresni a munkáltatót és pont.

Miért lenne ebből kirúgás? Az első hivatalos levél után ki fogja adni.

2017. márc. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!