Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van egy kisbolt a közelben és...

Van egy kisbolt a közelben és a tulaj bezárná. De nagy jövőt látnék benne szóval kivásárolnám és a Kft-t is átvenném mindennel együtt. Nincsenek tartozásai stb. ha véletlen csinált valami hülyeséget régen könyveléssel azzal megüthetem e a bokám?

Figyelt kérdés

2017. márc. 27. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem ártana átnézetni egy - általad megbízott - könyvelővel a céget. Ez nem szokatlan egy cég megvásárlásakor. Ha valami gond volt menet közben, az általában ilyenkor (hozzáértő szemeknek) látszik.
2017. márc. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. Nem tudhatod, hogy a különböző beszállítóknál (kenyér, tej, stb.) mennyi ki nem fizetett tartozásai vannak. A helyében én is azt mondanám, hogy nincs.

2. Ha annyira jól menne az a kis bolt, akkor miért akarja bezárni????

2017. márc. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Mindenképp keress egy megbízható könyvelőt. Lehetőleg ne Kiss Jánosnét aki lerakta az OKJ-s könyvelőt és otthon a konyhában fogadja a klienseket. Aztán beszélj a beszállítókkal, hogy van-e tartozása a boltnak.
2017. márc. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. Keress meg egy tapasztalt, jó nevű könyvelő irodát (Ne a legolcsóbbat!)

2. Mondd el neki mit tervezel, és ő mit tanácsol

3. Jó lenne, ha felvállalná, hogy átvétel előtt átnézi a kft akkori "záró-mérlegét", és tételesen azt a részt IS, ahol a "vevők-szállítók egyenlegközlője + vissza-igazolások" vannak rögzítve, lefűzve.

4. Ha valaki beszállító később bármilyen követeléssel előáll, és nem szerepel a listában, akkor van csak lehetőséged polgári peres eljárást indítani a jelenlegi tulajdonossal szemben.

2017. márc. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én nem venném át a kft-t, főleg nem egy kisbolthoz. Bőven elég a bt, esetleg az egyéni vállalkozó az induláshoz és fenntartani is olcsóbb.

Ekkor tuti tiszta a dolog, és nem fogod megütni a bokád semmi miatt.

2017. márc. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na, miért lettem leszavazva?
2017. márc. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Én nem venném át a kft-t, főleg nem egy kisbolthoz. Bőven elég a bt, esetleg az egyéni vállalkozó az induláshoz és fenntartani is olcsóbb.

Ekkor tuti tiszta a dolog, és nem fogod megütni a bokád semmi miatt."


Miért is???

2017. márc. 30. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak abból indultam ki, hogy én eddig még nem találtam (vidéken) olyan könyvelőt, akire rábíznám a cég átvizsgálását. Akikkel jogviszonyban voltam (vagyok). Egyfajta f0sósság ez részemről, rossz tapasztalatokból kiindulva. A saját kft-m lezárása több, mint 1 évig tartott, mert a könyvelő képes volt hónapokig ücsörögni egy-egy papíron. Az ügyvéd kérdezte, hogy ha már cég, miért nem lett volna elég a bt?


Másrészről meg úgy tudom visszaemelték a törzstőkét minimum 3M Ft-ra. Innentől meg csak akkor érdemes, ha az a kisbolt nagyon jó bevételt csinál.


Egy észrevétel még: ahogy a falvakat járom, valamiért rengeteg egyéni vállalkozó kisboltost látok, míg kft-t nemigazán. Nagyvárosban lehet másképp van, fogalmam sincs.


HA talál olyan könyvelőt, aki megbízható és ki is lehet fizetni, akkor tökmindegy, de én személy szerint induló vállalkozásnak nem kft-t akarnék. Persze az info kevés, de mivel itt kérdez, gondolom nem túl gyakorlott az üzleti életben a kérdező, ezért gondolom, hogy induló lenne számára.

2017. márc. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyugi felcsút! Engem is 0-ra pontoztak, mert óvatosságra intettem a kérdezőt...

Látod, ez is olyan, valaki csak pontozni tud, a másik valóban hasznos tanácsot is.

2017. márc. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A minimum 3 milliót már teljesíteni kellett, tehát az innentől kezdve semmit nem befolyásol.

De oké, elfogadom, hogy óvatos vagy. A BT beltagját viszont mögöttesként lehet kötelezni a vállalkozás tartozásáért, míg KFT esetén ez - benne van a nevében - korlátolt.

2017. márc. 31. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!