Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alakalmi munkavállalói kisköny...

Alakalmi munkavállalói kiskönyv után kell adóbevallást készíteni?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron 2009.07.04.-2009.08.06.ig 26 napot dolgoztam AM könyvvel, összesen 87.180 Ft-ot kaptam készhez.

Amikor a munkaügyi központba visszavittem a kiskönyvet, akkor az igazolásra az "Ellátási alap (FT)" mellé azt írták hogy 117.000. Nem tudom, hogy ez az összeg hogy jött ki, mert a közteherjegyekkel és a kifizetendő munkadíjjal is összesen 110.980Ft jön ki.


Valamint 2009 októberében szakmai gyakorlaton voltam 2 hétig, azután tudom h adóznom kell.


Az lenne a kérdésem, hogy az adóbevallásomhoz hozzá kell e írni az AM kiskönyvvel keresett összeget is, és ha igen, akkor hogyan?


2010. máj. 12. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, be kall vallanod, az első sorban (ahol a bérjövedelmet)

Az ellátási alapot kell beírnod, a 117.000 forintot.

Az ellátási alap nem a nettó kifizetés és a beragasztott közteherjegy összege, hanem sávosan van meghatározva, a kifizetések, illetve a beragasztott közteherjegy alapján. Pl. 1900 forint kifizetésnek és 2300 forintnak is 400 forint a közteherjegye, és 2700 forint az ellátási alapja.

2010. máj. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget:). Mostmár világos:).
2010. máj. 15. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!