Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hány százalékos adót vonnak...

Hány százalékos adót vonnak havonta egy hivatalosan bejelentett munkahelyen?

Figyelt kérdés
Én egy gyárban dolgozok bejelentve 2. hónapja, és azt mondta a főnökasszony, hogy 40%-os adót vonnak a bruttó keresetből. Én úgy tudom, hogy mindenből 27%-os adó levonás van.

2017. ápr. 1. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

SZJA 15%

Nyugdíjjárulék 10%

Egészségbiztosítási járulék 7%

Munkaerőpiaci járulék 1,5%

2017. ápr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Adót csak 15-öt... a többi járulék.
2017. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ő a munkáltatót terhelő adókat is beleszámolta.

Neten van egy csomó bruttó-nettó bér kalkulátor, ha azt szeretnéd megtudni, hogy mennyi pénzt fogsz kézbe kapni.

2017. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Született egy lányom is, 2 hetes. Így kevesebb adót vonnak?
2017. ápr. 1. 10:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem használod a kalkulátort amit az első belinkelt?!
2017. ápr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha van gyereked, akkor nyilatkozni kell ahhoz, hogy adókedvezményt kapj: vagy kéred, hogy havonta a fizetésnél alkalmazzák az adókedvezményt, ekkor havi 10 ezerrel többet kapsz (1 gyereknél), de a kérelemnél fel kell tüntetni a gyerek adószámát is (magyarul, ha még nincs, csináltatni kell)

Ha nem kívánod havonta igénybe venni, akkor a jövő évi adóbevallásnál egy összegben kikérheted - ekkor még ráérsz az adószámot megcsináltatni jövő márc-ápr-ig.

2017. ápr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Most néztem meg egy bérkalkulátorban, és ezeket az eredményeket adta ki. Még mutatja azt is, hogy 1 gyerek után jár kedvezmény is, és hogy 10.000 - rel kevesebb adó.

[link]

2017. ápr. 1. 10:59
 9/10 A kérdező kommentje:
Az adókedvezmény már meg van, de azért köszi.
2017. ápr. 1. 11:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Na de most akkor nem értem, mi a probléma?

Se nem 27 %, se nem 40 %, hanem 33,5 %-os levonás van.

Ha megvan az adókedvezményed, akkor rendben van a fizetésed?

Vagy az volt a probléma, hogy Te úgy tudtad, hogy 27%, közben pedig 33,5 % és azt hitted, több fizetést kellene kapnod?

2017. ápr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!