Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van valamilyen jogi adózási...

EagleHUN kérdése:

Van valamilyen jogi adózási akadálya hogy visszakapjam a pénzem?

Figyelt kérdés

Kölcsönadtam a szüleimnek többször nagy összegben pénzt.

Az első átutalásnál beleírtam a commentbe hogy kölcsön.

A másodiknál azt írtam commentbe hogy minek az ára, vagyis helyettük fizettem ki valamit, és az nem az ő számlájukra ment hanem máshova.

Kölcsönszerződést nem írtunk egyik esetben sem, nem vernek át a saját szüleim. :)

Viszont lehet hogy egy összegben adnák vissza!?

Van -e olyan limit vagy határ jelenleg, és ez mekkora ma? Ami fölött esetleg NAV vagy más szervek vizsgálhatnák mint "gyanús" pénzmozgást? Vagy megpróbálnának a saját pénzem után még egyszer leadóztatni?

Technikailag hogy kell ezt csinálni?

A bank régi átutalási megbízásai amiket fentebb említettem, igazolják ha esetleg gond lenne?

Ha jól emlékszem a bank 2 millió fölött bejelenti?



2017. ápr. 3. 07:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Családon belül lehet utalgatni abból nem lesz gond, azután nem kell adózni.
2017. ápr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel átutalás és családon belül, kutyát nem fogja érdekelni.
2017. ápr. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Whispering Tree ***** válasza:

Szia!



Semmilyen akadálya nincs. Adózási következménye sem, mert az egyenes ági rokonok közötti ajándékozás illeték- és adómentes.

2017. ápr. 4. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

... pláne, hogy nem ajándékozás volt, hanem kölcsön, ami visszajár, és most éppen vissza fogják Neked fizetni...


Ennyi. Nem foglalkozunk vele, és Neked sem kell! :)


Ha valamiért mégis tudomására jut a NAV-nak és kapsz egy ellenőrzést, akkor bemutatod a banki utalásokat, ami alapján összefuttatják a dolgot, és mivel hihető a történet (amit alátámasztanak a papírok is), ezért lezártnak fogják tekinteni az ügyet.

2017. ápr. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Teljesen nem nyugodtam meg.

Mint írtam az egyik fele nem közvetlen a szüleimnek lett utalva csak fizettem helyettük! (Abban nem az volt h. kölcsön.)


Az ajándékozásra meg tudtommal pont hogy van adó. Miért is lenne kivétel a család, amiken belül az ajándékozás legtöbbször tötrénni szokott? Jó a banki átutalással valóban igazolhatom mindkettőről hogy nem az volt!

2017. ápr. 4. 06:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Az mindegy, hogy közvetlen nekik adtad a pénzt, vagy a villanyszámlájukat fizetted ki, az számít, hogy amikor visszakapod, akkor a szüleid utalnak neked, vagis családon marad > tehát adómentes, ahogy már valaki leírta.

Akkor is adómentes, ha nem hiszed :) (de akkor miért tetted fel a kérdést...?) Néhány éve a szüleim válásakor apám nem tudta volna kifizetni anyám részét, ezért én fizettem, apám pedig rám iratta a ház felét. Az ügyvéd tanácsára ajándékozási szerződést írtunk, mert mivel szülő-gyerek között cserélt gazdát az ingatlan, adómentes volt a dolog. Ugyanez vonatkozik a pénzre is.

2017. ápr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszönön a válaszokat. Mindenki zöld kezet kapott eddig.
2017. ápr. 4. 19:52
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Az tök mindegy, hogy mit fizettél, milyen módon, a lényeg, hogy a szüleidhez köthető a dolog.

Vizsgálódáskor a teljes történetet nézik (akár egy bíróság), nem pedig csak egyes részleteit.


Teljesen megnyugodhatsz...

2017. ápr. 5. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!