Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell adót fizetni ilyenkor?

Kell adót fizetni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Ha valaki az én paypal számlámra küld pénzt(donate),akkor nekem kell valamilyen adót fizetnem ezért?

A paypal számlámhoz semmit se kapcsolok,szóval csak magában lenne,még bankkártyához se kapcsolnám



2017. ápr. 3. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A lényeg kimaradt. Miért küld pénzt? Ajándék? Vagy fizet valamiért?
2017. ápr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát...abban az esetben amire én gondolok szerintem az "ajándék" állna a legközelebb.Szóval szeretnék munka mellett egy kis pénzt szerezni youtube segítségével,de NEM lennék partnercégnél és nem kapcsolnám be a bevételszerzést youtubon,szóval nem lenne semilyen bevételem a videózásból,így nem kell adót fizetnem a youtubeozás miatt,mert nem kapok pénzt érte.A kérdésem az,hogy ha lehetőséget adok arra,hogy a nézők küldjenek egy kis pénzt(donate) a paypal számlámra(ha támogatni szeretnének),akkor nekem kell ezért valamilyen adót fizetnem?Nincsenek rá kényszeritve,nem kell semmit se venniük,egyszerűen csak küldhetnek pénzt,ha szeretnének
2017. ápr. 3. 19:48
 3/7 A kérdező kommentje:
*Nem fizetnek semmiért,csak küldhetnek pénzt,ha szeretnének,hogy támogassanak
2017. ápr. 3. 19:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez magánszemélyek közötti ajándékozás. Ha az ajándék összege a 150 ezer forintot meghaladja, bejelentési kötelezettséggel tartozol a NAV felé és 18% ajándékozási illetéket kell fizetni.


[link]

2017. ápr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ebben a cikkben rokonokról van szó,de ez alapján….(előre is bocs,ha sötét vagyok)

Szóval(ha jól értem),ha egy idegen ember küld pénzt ajándékba,akkor:

-Nem kell fizetni semmit se 150 ezer alatt?

-Ha ugyanaz az ember 1 nap többször küld pénzt,de azok összege nem éri el a 150 ezret,akkor sem kell fizetni?

-Ha 1 nap többen küldenek pénzt és annak összege eléri a 150 ezret,akkor sem kell fizetni,mert több idegen ember pénzéből jött össze a 150 ezer?

2017. ápr. 4. 08:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Hosszú volt a cikk tudom, mégis végig kellett volna olvasni. De jó fej leszek, kimásolom a számodra releváns részt:


"A nem egyenesági rokonok (például testvér, nagynéni, nagybácsi, unokatestvér) esetében viszontmegszűnt az illetékmentesség a 150 ezer forintnál nagyobb összegű takarékbetét (például bankszámlapénz) ajándékozáskor."


A teljesen idegen emberek ugyanolyan elbírálás alá esnek, mint a nem egyenesági rokonok. Egyenesági rokonoknál az ajándékozás illetékmentes, mindenki másnál illetékköteles 150000 Ft felett.


"Olvasónk részéről felmerült a kérdés, hogyan kell értelmezni a 150 ezer forintos korlátot?


Az NGM-től a következő választ kaptuk erre: az illetéktörvény azon rendelkezése, mely szerint nem tárgya az ajándékozási illetéknek a 150 000 forint forgalmi értéket nem meghaladó ingó ajándékozása, ha arról nem állítottak ki okiratot, jogügyletenként (bankszámlapénz ajándékozása esetén utalásonként) alkalmazandó.


Mindezzel összefüggésben azonban hangsúlyos, hogy az adózás rendjéről szóló törvény értelmében a szerződést, a jogügyletet és más hasonló cselekményeket valódi tartalmuk szerint kell minősíteni.Erre tekintettel tehát, amennyiben az ajándékozó egymás után (például egy napon belül) tíz alkalommal, 150 000 forintot nem meghaladó utalást kezdeményez, holott valódi célja arra irányul, hogy megközelítőleg 1,5 millió forintot ajándékozzon, a kedvező illetékszabályt nem lehet alkalmazni. Abban az esetben viszont, ha valaki havi rendszerességgel 150 ezer forinttal támogatja a testvérét a megajándékozottnak nem keletkezik illetékkötelezettsége."


Tehát ha egy embertől egy összegben vagy gyors egymásutánban több részletben 150000 Ft-ot meghaladó ajándékot kapsz, illetékkötelessé válsz, egyéb esetekben nem.

2017. ápr. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. ápr. 5. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!