Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért kell fizetnem a tavalyi...

Miért kell fizetnem a tavalyi évre súlyadót, amikor szeptemberben vettem az autót?

Figyelt kérdés
Jött egy levél, hogy erre az évre, és a tavalyira is fizessek súlyadót, de én úgy tudom, hogy ha múlt év szeptemberben vettem a kocsit, akkor azt még az előző tulajdonosnak kell fizetnie. (Be is fizette egyébként, megkérdeztem). Illetve én tavaly eladtam a régi autómat, és nekem kellett arra az egész évre fizetni az adót. Akkor létezik az, hogy az új és a régi tulajdonosnak is be kell fizetni ugyanarra a kocsira az adót?
2017. ápr. 4. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem volt kivonva a forgalomból?

Vagy nem külföldön vetted?

2017. ápr. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem volt kivonva, és nem külföldön vettem.
2017. ápr. 5. 00:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor tévesen számláztak!
2017. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérd el a korábbi tulajtól az előző évre befizetett adó csekkjének fénymásolatát.

Még az is kiderülhet, hogy rosszul emlékszik, de azt akkor sem neked kell pótolni.

2017. ápr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tedd fel a levélről a képet (a személyes adataid kitakarásával), hogy lássuk, pontosan miről van szó.
2017. ápr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!