Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy adózzak? Munkásszállást...

Hogy adózzak? Munkásszállást szeretnék saját ingatlanból kialakítani.10 főt szállásolnák 1000ft/nap/fő áron így éves szinten 3.600. 000 bevételem származna. Erre kellene a lehető legkedvezőbb adó környezet. Kft Bt Ev bármire nyitott lennék?!

Figyelt kérdés

2017. ápr. 13. 04:42
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Kedves kérdező: jól meggondoltad Te ezt? Elkezdtél számolgatni?

Nagyon egyszerűt kérdezek: hogyan gondoltad a takarítást? Te fogsz takarítani, zárat szerelni, ablaküveget javítani, stb?

És mi a helyzet a rezsifizetéssel? Ez a napi 1.000 ft-ban benne lenne? Most mennyi rezsit fizetsz erre a lakásra/házra?


Nem kell semmilyen pénzügyi végzettséggel rendelkezni ahhoz, hogy kiszámoljuk: nincs az a kedvező adózási forma, aminél ne járnál a veszteség közelében ekkora összeggel.

Pl egyéni vállalkozóként - ha főállású lennél - KATA adózással minimum havi 50 ezer ft lenne csak a TE adód. Ha e mellé felveszel egy takarítót mondjuk 4 órában, akkor a 4 órás minimálbér a munkáltatói járulékokkal együtt 80 ezer ft (az más kérdés, hogy egyáltalán szóba áll-e Veled nettó 42 ezer ft-ért?) Ez eddig 130 ezer ft és még nem fizettél rezsit.

Ha meg nincs takarító, akkor a munkások lelakják a szobákat - az még többe kerül.

Mosógép, hűtő, főzési lehetőség biztosítása, csapok, zuhanyzók, stb. - ahol 10 ember használja ezeket, hamarabb amortizálódnak.


Havi 300 ezer ft lenne a bevételed

2017. ápr. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Elsőnek igaza van.

+villany

+fűtés

+vízszámla

+szemétszállítás

+csatornadíj

meg még ezernyi adó/számla.


Az évi 3,6 milliós bevételedből nagyjából 2 millió maradna meg. Persze, ha neked megéri melósokkal foglalkozni havi 200ezerért, akkor csináld, ha ebben leled örömödet, nincs azzal baj. (ha felveszel egy takarítót, még ennyid sem marad havonta, mert őt is ki kell fizetni)

2017. ápr. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Azt kellene eldönteni, hogy egy esetleges hagyományos albérletbe adás és a munkásszállás közti árbevétel különbségért érdemes-e takarítanod és gyűlölködnöd a melósokkal . Én inkább diákoknak adnám ki egy kicsit igényesebben , kicsit többért, ők legalább egy tanévet kihúznának, a melós meg amilyen lendülettel jön úgy megy is..
2017. ápr. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A komplett házat kb 70.000 lehetne kiadni, a rezsim jó időben megáll maximum 70.000. A többi költséget, mivel ott élek én is amúgy is fizetem. A víz és az áram nyilván több lesz de nem 300K val. Takarítani meg majd takarítanak maguk után, nem átjáróháznak csinálom hanem fix embereknek . Szóval köszönöm a hozzászólásokat de nem ezt kérdeztem :-D
2017. ápr. 14. 04:05
 5/7 A kérdező kommentje:
Jah és eddig üresen állt évekig szóval annyira nem féltem a házat.
2017. ápr. 14. 04:18
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

"Szóval köszönöm a hozzászólásokat de nem ezt kérdeztem :-D"


Valószínűleg elkerülte a figyelmedet, hogy A KÉRDÉSRE IS VÁLASZOLTAM, többek között próbáltam ráirányítani a figyelmedet a költségekre.

Az viszont igaz, hogy kihagytam a számításból, hogy KATA-s adózásban nem lehet lakást kiadni, csak magánemberként.


Egy vállalkozás indításánál mindig fontos a bevétel - kiadás feltérképezése, hiszen ez az alapja annak, hogy nyereséges leszel-e vagy sem. Na mindegy...


"takarítanak maguk után"... ja, majd meló után hazajön részegen, összehányja a vécét (jó esetben azt, és nem a falat) és a másik meg majd oda menjen be... kösssz...

De Te tudod...


Annyit tudok mondani, szerintem KFT-t felesleges emiatt indítani - ráadásul ahhoz 3 millió ft alaptőke kell.

Legjobb lenne, ha a területi önkormányzathoz mennél be és ott kérdeznéd meg: milyen feltételek mellett lehet ilyent működtetni.

2017. ápr. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Jártam már olyan szálláson, ahol mindenki maga után takarított. Majdnem kifordultam a szobából, olyan felszínes hányadék volt az egész, és még csak nem is munkásszállóról beszélünk. Erre ne apellálj.
2017. ápr. 15. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!