Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van még valaki rajtam kívül,...

Van még valaki rajtam kívül, akit FOLYAMATOSAN egyszerűsített munkaviszonyban foglalkoztatnak?

Figyelt kérdés
Persze vannak szabadnapjaim, de egyébként teljes jogú "tagja vagyok a csapatnak". Utánaolvastam és azt írták, hogy évente max. 120 órát lehet így dolgozni, ehhez képest engem hosszú távon alkalmaznak. Van egyéb feltétel is, ami nem stimmel (pótlékok, szakképzettség). Aggódjam? Vagy ez így megy, és semmilyen hatóság nem fog szólni semmit?

2017. ápr. 22. 13:45
 1/6 A kérdező kommentje:
És az is aggaszt, hogy nem tudom eldönteni, hogy hogyan számoljam a bevallandó bért, a befizetendő adót. Mert nem tudom, hogy szakképzettséget igénylő vagy nem igénylő munkára jelentett be a munkaadóm.
2017. ápr. 22. 13:48
 2/6 A kérdező kommentje:
Mármint nem 120 órát, hanem 120 napot, természetesen!
2017. ápr. 22. 13:50
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem tetszik akkor keress másik munkahelyet.
2017. ápr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Miért nem keresed meg a hatóságokat és kérdezed meg tőlük ? Ők értenek hozzá, ezért kapják a fizetésüket.
2017. ápr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Két lehetőség van: vagy nem egy cégbe jelentenek be, hanem többe, elosztva; vagy nem jelentenek be minden napra, amikor dolgozol.

A NAV ugyanis kőkeményen szól, ha túlléped a havi 15, illetve éves 90 napot (a 120 mezőgazdasági és turisztikai idénymunkára vonatkozik).


Akármelyik is áll fenn, az a cég felelőssége, hogy jogszerű-e az alkalmazásod. Azért azonban nincs jogod reklamálni, hogy efo-sként jelentenek be, mert ez a te beleegyezéseddel történik.

2017. ápr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy reklamálni akarok? Tetszik a munka és a fizetés is. A jogi bizonytalanság az, ami zavar. Egyébként turisztikai idénymunkaként van bejelentve a munkám.
2017. ápr. 22. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!