Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Ajándékozási illetéket hol és hogyan lehet befizetni?

Rengeteg cikk szól arról, hogy milyen esetekben kell ilyen illetéket fizetni, így ki is derült, hogy az esetemben, mint megajándékozott, sajnos fizetnem kell, egyik mentességi feltétel sem teljesül.

Arról viszont sehol sem találtam információt, hogy ezt egyáltalán melyik hivatalnak és milyen módon kell befizetni, illetve milyen határidővel.

Keress kérdéseket hasonló témákban: adó, illeték, ajándék

2017. ápr. 26. 20:29  Privát üzenet  

A válaszok
A NAV-nak kell bejelentened az ajándékozást, az ajándékozástól számított 30 napon belül. Utána ők kiszabják az illetéket és a határozatban, amit levélben kapsz, benne lesz a fizetési határidő is.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2017. ápr. 27. 00:09 Privát üzenet

Ha nem ingatlanról, vagy gépjárműről van szó, akkor Neked kell bejelentened az ajándékozás tényét 30 napon belül, és csatolni hozzá (ha van) az azt igazoló iratot.

Formanyomtatvány van rendszeresítve a NAV-nál ilyen esetekre. Az alapján megállapítják az illeték alapját, és összegét, majd fizetési határozatot kapsz tőlük, amelyben le lesz írva, hogy hova és milyen határidőre kell megfizetni azt. Csekket is küldenek hozzá.

Ingatlan esetén ezt az ajándékozási szerződést készítő ügyvéd intézi, gépjármű esetén pedig az okmányiroda jelenti a NAV-nak.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont 2017. ápr. 27. 05:18 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
5 éve ajandékozási szerződéssel jutottam egy lakáshoz. Most hogy letelt az 5 év és eladom kell e valami adót fietnem vagy illetéket valamit? Vagy az vonatkozik ram mintha vettem...
Kell-e ajándékozási illetéket fizetnem, ha az élettársam a gyereke utáni adókedvezményt egy összegben kéri és az én számlámra kéri?
Ajándékozási szerződés után hány % adót/illetéket kell fizetni?
Egyenes ági ajándékozási illetéket kell e fizetnem?
Átutalással ajándékozott pénzösszeg után nem kell ajándékozási illetéket fizetni?
Ajándékozás = Illetékmentesség? Tényleg eltörlik az ajándékozási illetéket, van valami feltétel?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!