Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Reális, hogy DHL-en keresztül...

Reális, hogy DHL-en keresztül külföldről rendelt óráért több mint 50%-ot ráfizetek az elvámolás után?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy órát szállítási költséggel együtt kb. 111 USD értékben, azaz kb. 32-33 ezer forintnak megfelelően.

Megkaptam a vám elszámolását a DHL-től, miszerint be kell fizessek 10374 huf áfát, valamint 5999 Ft dhl-es szolgáltatási díjat.. akárhogy számolom ez így már eléri az óra értékének több mint FELÉT!!!


Normális dolog ez? Rendeléskor úgy számoltam, hogy legfeljebb 13 ezer forintot fogok fizetni.


Mivel ez az első rendelésem amelyet elvámoltak, ezért nincs sok tapasztalatom ezzel. Légyszi segítsetek!



2017. máj. 3. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. máj. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a tippet!

Az általad linkeltek alapján azonban kevesebbet kellene kifizetnem.


A kapott levélben ez szerepel:

Árfolyam: 292,19 HUF/USD

Áru értéke: 111 USD

A vámmérték: 0,00 %

Vám alapja: 32 433 HUF/áruérték+az esetlegesen felmerülő szállítási költség vámhatáron kívülre eső része

Vám: 0,00 HUF

ÁFA mértéke: 27,00 %

ÁFA alapja: 38 423 HUF/áruérték+az esetlegesen felmerülő szállítási költség+a DHL szolgáltatási díj

Számított ÁFA: 10 374,00 HUF

Fizetendő: 10 374 HUF (ÁFA), valamint DHL szolgáltatási díj: 5 990 HUF.


Tehát ha jól értem, akkor a DHL veszi a vám alapját képező összeget (amely a szállítási költség + termék ára, ami talán már így önmagában sem túl korrekt, de mindegy), hozzáadja a saját szolgáltatása által kért díjat, ezt tekinti az ÁFA alapjának (!!! wtf?) majd erre számítja a 27%-os ÁFÁ-t, ami 10374 Ft, MAAAJD még EHHEZ adja hozzá azt a szolgáltatási díjat, amit az Áfa alapjához már egyszer beszámított!


Ez így normális? Valóban ez a gyakorlat? Ez annyira hihetetlen, hogy már na...

2017. máj. 3. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:
A Mo-n kívüli szállításért nem számolhatnak fel ÁFA-t, ennyit tudsz reklamálni.
2017. máj. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ez biztos? az #1-es válaszoló által linkelt oldal szerint ebben az árkategóriában csak ÁFÁ-t számolnak fel, vámot nem..
2017. máj. 4. 13:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Félreértettél, nem fizettethetnek ÁFA-t a teljes szállítási díjra (5999Ft), csak arra a részére, ami a Mo-n belüli szállításra vonatkozik.
2017. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En anno egy 40 vagy 50 euros kinai termek utan - mar nem emlekszem - akartak rolam 40 eurot legombolni a DHL-esek, aztan felhivtam oket, hogy koszi en nem kerem a kiszallitast inkabb szemelyesen beutaztam erte a vamra...
2017. máj. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!