Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jár még adóvisszatérítés, ha...

Jár még adóvisszatérítés, ha az éves keresetem nem érte el az 1 250 000 Ft-ot vagy ez már megszűnt?

Figyelt kérdés

Mivel tavaly 4 hónapot dolgoztam ezért a keresetem 1 100 000 Ft lett. Nekem a NAV készítette az adóbevallásom és ott nem szerepel visszatérítendő összeg. Az egyik munkatársam viszont rendes könyvelővel készítette és neki lesz adóvisszatérítés, hasonló cipőben jár mint én csak ő pár hónappal többet dolgozott. Viszont utánaolvastam és ezt adójóváírásnak hívták, de 2012. január 1-vel ez megszűnt. Ő pedig nagy valószínűséggel azért kap adóvisszatérítést, mert nem vette igénybe a gyerek után járó adókedvezményt teljes évben, mert nem volt bejelentett munkahelye. Mivel én egyedülálló vagyok és nincs gyerekem nekem nem jár semmilyen adóvisszatérítés, ez így helyes megállapítás vagy mégis van erre lehetőség?


Előre is köszönöm a segítséget.



2017. máj. 12. 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez már megszűnt, csak első házas, gyerekek után járó, illetve bizonyos betegségek után járó kedvezmény van.
2017. máj. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2017. máj. 12. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!