Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy adózik egy gyakornok?

Hogy adózik egy gyakornok?

Figyelt kérdés

Szervusztok!


Szakmai gyakorlaton vagyok egy multicégnél és olvastam róla hogy gyakornokoknak járna adókedvezmény, méghozzá elméletileg minimálbér feletti bérrészt kellene-e szerint csak leadózni. TI tudtok ilyesmiről? Ha létezik mit kell tudni róla? Hol lehet utánnanézni?


(a cég HR-e sajnos nem sokat tudott a gyakornokok adózásáról szóval az az opció kilőve)


minden segtséget előre is köszönök!



2017. máj. 22. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:

tipikus HR-es, nem tud semmit...


Amúgy attól függ, hogy van a szerződésed.

Sokan úgy csinálják, (mivel a gyakornokoknak nem kötelező bért fizetni) feketén fizetik ki.

Lehetsz alkalmival bejelentve, ekkor az évi SZJA bevallásnál nekem is kell fizetned adót.

Lehet állandóra felvéve, gyakornokként, ekkor minden járulékot fizet neked a cég, neked semmit sem kell fizetned.

2017. máj. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én félévre vagyok szakmai gyakornokként bejelentve. A kérdés inkább arra irányúlt hogy ha minimálbért keresek akkor abból le kell-e még számolnom a járulékokat és az adót (ami ha jól tudom kb -34%) vagy abból már a 100%ot kézhez kéne kapnom?
2017. máj. 22. 12:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Még mindig nem derült ki, hogy vagy foglalkoztatva így meg lehetetlen válaszolni a kérdésre.
2017. máj. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
heti 24 órában , fél éves szerződéssel, legális keretek között kifizetve, gyakornokként.Erre gondoltál vagy valami mást kéne tudnom róla?
2017. máj. 23. 10:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Bruttód 34,5%t kell járulékként fizetned

Járulékkedvezmény akkor járna, ha diákszövetkezeten ár dolgoznál

2017. máj. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát munkaviszonyban, diákszövetkezeten kívüli munkavégzéssel.


Akkor járulék és adóelőleg is terheli a bruttó béred, és az első forinttól fizetni kell, nincs "mentesség, kedvezmény".

2017. máj. 29. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat!


Azonban kérlek akkor segítsetek megfejteni ezt aleírást: "Felsőfokú oktatási intézmény tanulója szakmai gyakorlatának idejére pénzbeli járandóságot kaphat.

Adóterhet nem viselő járandóságnak minősül a felsőoktatási intézmény nappali tagozatos hallgatója

részére a gyakorlati képzés idejére kifizetett juttatás, díjazás értékéből havonta a havi minimálbért

meg nem haladó része."


[link]

2017. máj. 30. 09:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt a lényeg a belinkelt oldalból:


A hallgatói munkaszerződés fogalma


A hallgatói munkaszerződés fogalmát a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 44. §-a határozza meg.


A hallgató hallgatói munkaszerződés alapján kétféle módon végezhet munkát:


a képzési program keretében, illetve a képzés részeként megszervezett szakmai gyakorlat vagy gyakorlati képzés során az intézményben, az intézmény által alapított gazdálkodó szervezetben vagy külső gyakorlóhelyen,

a képzési programhoz közvetlenül nem kapcsolódóan a felsőoktatási intézményben vagy a felsőoktatási intézmény által létrehozott gazdálkodó szervezetben.


Ezeknek megfelel a szerződésed, munkavégzésed? Ha igen, akkor vonatkozik rád is, ami benne foglaltatik, és eszerint fogod kapni a béred, hiszen tud róla a munkáltató is.


Csak annyit tudunk,hogy multicégnél vagy, tudomásod szerint szakmai gyakorlat céljából, de azt nem tudjuk, hogy milyen feltételekkel, az oktatási intézménnyel kötött szerződést a cég vagy sem, stb...

2017. máj. 31. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!