Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Németországban dolgozom van...

Németországban dolgozom van magyar lakcímem, van valami kötelezettségem a magyar TB vel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Bejelentett németországi állásom van, amikor kimentem fel is mondtam itthon. Van e valami kötelezettségem a magyar TB nél ?
2017. jún. 6. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Igen, ki kell töltened egy formanyomtatványt, beleírva, a német biztosítót ahol fizeted kint a Tb-t, és kérni otthon a magyar Tb megszüntetését.
2017. jún. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem jelentkezel ki az itthoni lakcímről, itthon kell fizetned a TB-t!
2017. jún. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Az első mondja jól. nem fziethetsz 2 (EU-s) országban eygszerre tb-t. Van egy nyomtatvány, amit ki kell tölteni, hogy mikortól vagy kint biztosítva, melyik biztosítónál, és akkor rendben leszel. 15 napon belül jelenteni kellett volna, de ha később szólsz, valszeg akkor se lesz probléma. Mikor hazajössz, akkor pedig 15 napon belül jelezd, hogy megszűnt a kinti biztosításod.
2017. jún. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

nyomtasd ki a formanyomtatvány, töltsd ki, és tértivevényesen ad fel az OEP-nek. Ha hazamész akkor menj be, és vidd a bizonylatot, hogy te adtál fel papírt ha ne adj isten jönnének azzal, hogy nem jelentkeztél ki. Akkor helyben is megtudod csinálni, de nem büntetnek meg.

A kettes válaszadó ostobaságot ír. 2 eu-s országban nem fizethetsz 2 TB-t

2017. jún. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

kettes

Én sem jelentkeztem ki a magyarországi lakcímről, de 10 éve nem fizetek Tb-t mert ideiglenesen szünetel az otthoni Tb fizetése. Igazolni kell, hogy külföldön fizet az ember..

2017. jún. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
1-es es 3-as jol irja, a 2-es orbitalis nagy marhasagot. En se jelentkeztem ki otthonrol, megis van nemet AOK-m, voala. Valoban 15 nap, egy nyomtatvany es csokolom. Es nem megszuntetik, csak felfuggesztik, es inaktiv allapotba kerul, ami nem ugyanaz.
2017. jún. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nos a helyzet hogy most itthon vagyok, 1 hét szabi, AOK om még nincs nem kaptam pedig már minden kollega kapott eddig úgy tudom , csak egy szimpla Sozialversicherungsausweis om van az elég a nyilatkozathoz ???
2017. jún. 6. 09:36
 8/11 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Lehet, nem mindenhol így van, vagy többféleképpen lehet... Nekem még régebbről volt sozialversicherungsausweisom, és mikor legutóbb Nemetországban kezdem dolgozni, akkor amit megvolt a német lakcímem, saját magamnak kellett biztosítót intéznem (online 5 perc), a cég nem foglalkozott ezzel. Nekem kellett megadni a munkahelynek a biztosítóm/biztosításom adatait.
2017. jún. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem eleg, a Sozialversicherungsausweis-ot a Nyugdijbiztosito (Rentenversicherung) kuldi, nem az AOK betegbiztosito. Te nyitottad az AOK-d, vagy mas?
2017. jún. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Időpont ma 09:42


Igy van, mivel Nemetorszagban szabad betegbiztosito valasztas van, azt a kasszat valasztod amelyiket akarod. Megnyitod es az adatokat leadod a munkahelyen.

2017. jún. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!