Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a munkáltatóm fenn van a...

Ha a munkáltatóm fenn van a NAV-os feketelista-hu-n akkor az számomra mezei dolgozó számára milyen jelentőséggel bír?

Figyelt kérdés

Ott van a cég névvel címmel 2017.05-i adatbázisban vagyis a legfrissebben.

De nem tudom az okot, persze az ok jó nem lehet vagy adócsalás vagy hátralék vagy feketefoglalkoztatás és hasonló „remek „ dolgok miatt lehet ide bekerülni.

De akkor én a mezei melós most mit csináljak ezzel? menjek oda a főnökhöz és kérdezzem meg mit csinált hogy felkerült? Kicsi cég.


2017. jún. 22. 18:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha rendesen fizet bért, és egyébként nincs más gond vele, akkor én ezzel nem foglalkoznék. Könnyű felkerülni, és lekerülni is róla.


Ügyfélkaput csak egyszer kell nyitni, utána már le tudsz ellenőrizni egy csomó mindent magaddal kapcsolatban.

2017. jún. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy kidobja a kereső a céget, nem jelenti azt, hogy van vele valami gond. Az összes bejegyzett céged kidobja adószám vagy név alapján, de csak regisztrált felhasználóként láthatod, hogy van-e gond a céggel vagy nincs. A regisztráció cégeknek lehetséges, és havi 9000 Ft-tól indul. Egyébként sem a NAV "feketelistája" ez, hanem egy magáncég, ami nyilvános (elvileg bárki számára elérhető) adatbázisokból összeszedett adatokból csinál egy összesítést.



Inkább nézd meg a nemzeticegtar.hu oldalon a céget. Ott is fent van nagyon sok adat, többek között az, hogy nem áll-e felszámolás, csődeljárás alatt, és hogy volt-e köztartozása. Onnan is sok minden kiderül, és magánszemélyeknek is ingyenes.

2017. jún. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!