Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Fényképekért, kell adobevallás...

Fényképekért, kell adobevallást csinálni?

Figyelt kérdés
18 eves vagyok.Elõzõ évben adòztam elõszöször diákmunka miatt.Interneten szeretnèm eladni a természet képeimet.Bankszámlára utalják a pénzt.Ezt felkellessz tüntetnem valahogy az adóbevallásomban?Meg kezdõ vagyok ebben,ha igen hogy?

#fénykép #Adòbevallás
2017. júl. 29. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Mivel üzletszerűen végzed ezért igen. Gyakorlatilag ne foglalkozz vele.
2017. júl. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem fényképekért kell adózni hanem a bevételeid után.
2017. júl. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
saját műalkotás után valamennyi/év adómentes - majd valaki jön, aki pontosabban tudja
2017. júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 xswerdy ***** válasza:
0%
saját használt cucc adómentes bizonyos keretek között. De ha eladási célra csinálsz bármit, az adóköteles.
2017. júl. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy olyan rohadt bonyolultan van kitalálva a rendszer, hogy sokkal jobban jársz, ha külföldi ügyfeleknek adod el és paypalra fizetnek, azt nem látja itthon senki. Ha felhívod magadra a figyelmet, csak elcsúszhatsz, mert onnantól mindenbe bele bírnak kötni.
2017. júl. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha azért festesz, hogy értékesítsd, az az első forinttól adóköteles, mivel üzletszerű, így gazdasági tevékenységnek minősül.

Gazdasági tevékenységet pedig kizárólag engedély birtokában lehet végezni.

Magánszemély esetén az "engedély" az maga az adószám, amit a NAV képez meg úgy, hogy a tevékenységet előtte be kell jelentened hozzá.

Vagy pedig egyéni vállalkozóként végzed, de ahhoz is engedély szükséges.


Viszont, ha magánszemélyként a megunt, saját dolgaidat értékesíted, akkor az évi 600 ezer forint bevételig (nem jövedelemig!) adómentes, bevallani sem kell. Ha túlléped ezt a bevételi határt, akkor jövedelmet kell számolni belőle, és ha az eléri az évi 200 ezer forintot, akkor bevallásban szerepeltetni kell és SZJA fizetési kötelezettség terhel.


Egyébként az ilyen jellegű jövedelmeket/bevételeket (ha nem egyéni vállalkozóként végzed) az ÖNÁLLÓ TEVÉKENYSÉGBŐL SZÁRMAZÓ JÖVEDELEM sorban kell az adóbevallásban szerepeltetni.

2017. júl. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
"akkor jövedelmet kell számolni belőle," -ezt hogy kell?
2017. júl. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

A bevételedből levonod az eladott dolog megszerzésére fordított összeget, az értéknövelő beruházások értékét. Megszerzésre fordított összeg konkrétan a beszerzési ára, vagy előállítási költsége, amelyet akkor vonhatsz le belőle, ha hitelt érdemlő irattal igazolni tudod.

Ha nem tudod, akkor a bevétel 75 %-a a kiadás, tehát 25 %-a lesz az adóköteles jövedelem.


A bevétel és elszámolható költség különbözete az adóköteles jövedelem.


Példa:

Vettem egy régi tálalószekrényt a használtcikk boltban, és kértem róla számlát a nevemre 120 ezer forint összegben.

Évek alatt felújítattam egy erre szakosodott emberkével, aki adott róla számlát 80 ezer forintról.

Teltek az évek, és eladtam valakinek, akinek megért 650 ezer forintot az én 110 éves tálalóm.


Mivel a bevételem már ennél az egy értékesítésnél túllépte az éves 600 ezer forint adómentes BEVÉTEL keretösszeget, ezért jövedelmet kell belőle számolnom.

Mivel a kiadásaimat tudom igazolni, ezért szembe állíthatom a bevétellel, mint "megszerzésre" fordított, valamint értéknövelő kiadás.

A kettő különbözete 450 ezer forint, ami viszont az adómentes 200 ezer forint JÖVEDELMET elérte, tehát kell bevallást készítenem, és fizetnem SZJA-t.


Viszont, ha a kiadásaimat nem igazolom, akkor a bevétel 25 %-a számít adóköteles jövedelemnek, ami a fenti példánál 162.500,- Ft. Ez viszont nem lépi túl a 200 ezres adómentes JÖVEDELEM-határt, így nem is kell fizetni utána adót.


Ezt hívják kiskapunak. :)


Számolsz, kalkulálsz, és megtalálod a számodra legkedvezőbb elszámolási és adózási módot.

Ezt csinálják a "nagyok" is, csak nagyban. :D

2017. júl. 31. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A fenti példa akkor érvényes, ha magánszemélyként értékesíted a saját, megunt dolgaidat.


Ha üzletszerűen végzel értékesítési tevékenységet, akkor az első forinttól adóköteles, de költség elszámolásra akkor is van lehetőség!

2017. júl. 31. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8-9, köszönöm! huh, jó bonyolult
2017. júl. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!