Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A "saját tulajdonú, megunt"...

A "saját tulajdonú, megunt" dolgok blokk nélkül is azok-e?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésben olvastam a válaszoknál, hogy talán 6száz ezer Ft-ig nem kell adózni rá évente. Ha saját tulajdonú, megunt dolgokról van szó.


De mi van akkor, ha azokat a dolgokat valaki nem vette, hanem kapta vagy ingyen elhozta pl. lomtalanításkor, tavaszi nagytakarításkor másoktól.

Vagy van egy lakása, háza, nyaralója, amit kiad, és a vendégek hagyták ott.



2017. aug. 9. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Senki nem fogja lenyomozni, hogy az most honnan van, ha nem 3 ugyanolyan tévét meg 5 fűnyírót adsz el. De szerintem még azzal se foglalkoznak.
2017. aug. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A saját dolgoknál nem feltétel, hogy venned kell, az is lehet saját tulajdon, amit ajándékba kaptál, vagy találtad.

Innentől kezdve nem kérdés a kérdés.


Nem kell túllihegni ezt a dolgot...

2017. aug. 10. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja, tudom. Kösz.
2017. aug. 10. 04:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!