Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a a lakásomat albérletbe...

Ha a a lakásomat albérletbe adom ki, de a szerződésben EUR-ban (euró) van feltüntetve az összes én nem forintban, akkor azt hogyan adózom? Vagy írjam át forintra? Még nem adtam ki, egyelőre csak tájékozódom.

Figyelt kérdés
2017. aug. 10. 08:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Cosdásan félregépeltem. Szóval EUR-ban van megadva az összeg és nem forintban.
2017. aug. 10. 08:55
 2/5 xswerdy ***** válasza:
ha ténylegesen átváltásra kerül (mert mondjuk a Ft-os számládra utalják az EUR-t, és a bank konvertál), akkor a tényleges árfolyamon. Egyébként választhatsz: Vagy minden tételt aznapi MNB árfolyamon számolsz, amikor kapod, vagy minden hónap bevételeit az előző hónap 15.-i árfolyamon. (Persze nem variálhatsz havonta, egy adóévet egységesen kell kezelned.)
2017. aug. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És mi van, ha néha készpénzzel fizetnek és nem átutalással?
2017. aug. 10. 11:41
 4/5 xswerdy ***** válasza:
mindegy, hogy kp. vagy utalás. Ha átváltásra kerül, akkor a tényleges árfolyam, ha nem, akkor az aznapi, vagy az előző hó 15.-i hivatalos árfolyam. A konverziót a bakszámlán csak példának írtam. Ha a kp-t beváltod (azt hiszem, 15 napon belül), akkor számolhatsz szinténa tényleges váltási árfolyammal.
2017. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És ha beleírom a szerződésbe, hogy 300 EUR / 90.000 HUF?
2017. aug. 11. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!