Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Angliai adó-visszatérítés....

Angliai adó-visszatérítés. Hogyan kaphattam egy viszonylag nagyobb összeget?

Figyelt kérdés

Egy évet dolgoztam Angliában, már több mint egy éve itthon vagyok. Hazaérkezésem után, a visszaigényelhető adót kérelmeztem, megkaptam, az összegek stimmelnek. Nemrég kaptam egy levelet az angol adóhivataltól, hogy pár ezer font vissza jár. Összesen nem fizettem annyi adót, mikor kint voltam, mint amennyit a levél ír. Sajnos se a levél, se az online felület nem ad magyarázatot arra, hogy mi lehet ez, csak tippeket, hogy pl. házasok kedvezménye, stb. Nem vagyok házas, és semmilyen juttatást, támogatást nem igényelte kint, csak dolgoztam.

Mindenki azt mondja, ne foglalkozzak vele miért adják, fogadjam el és örüljek. Örülök is csak szeretem tudni mi miért van úgy ahogy.

Olyanok válaszát várnám akik dolgoztak/dolgoznak kint, jártak már így, jártasak ebben. Hátha van valakinek tippje.

Köszönöm!


2017. aug. 17. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Szitu ugyanez volt. Egy evet voltam kint es kaptam vissza.
2017. aug. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egy év munka alatt nem sokat kellett adóznom, amit levontak abból már korábban visszakaptam ami visszajárt.

Körülbelüli összegekkel: levontak 3100 font adót, és csak 1000 fontot kellett volna, ezért visszaigényelhettem a 2100 fontot. Erre most jár kicsivel több mint 3000 font.

Nem értem.

2017. aug. 17. 19:10
 3/3 A kérdező kommentje:

1-es hozzászóló:

De csak simán a túlfizetést kaptad vissza, vagy te is érthetetlenül nagy összeget?

2017. aug. 19. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!