Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha Angliából rendelek valamit,...

Ha Angliából rendelek valamit, ami meghaladja a 22 Eurót, akkor is fizetnem kell adót?

Figyelt kérdés
Sziasztok, azt hallottam, hogy ha EU-n belül rendelek valamit, akkor nem kell vámot rá fizetni. Ez eddig oké is, de adót kell fizetnem? Mekkora az esély arra, hogy észreveszik, hogy meghaladja a 22 eurót a termék? Egy elektromos-cigaretta alkatrészt szeretnék venni, ami 50$-ba kerül. Ha észrevennék mennyi adót kéne fizetnem? A válaszokat előre is köszönöm szépen!:)

2017. szept. 6. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, csak akkor ha kereskedelmi mennyiséget rendelsz. 1 darab akármiért nincs semmilyen extra költség.
2017. szept. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Angliából perpillanat nincs vám és áfa, mert azt már

kifizeted a vásárlással együtt.


Viszont figyeld, hogy az eladónak hol van a raktára,

honnan küldi a terméket. Gyakori, hogy Kínából küldik,

ott viszont már lehet, hogy elkapják a postán és meg-

vámolják.

2017. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én úgy hallottam, hogy az EU-n belül nincs vám. Viszont mondjuk, ha Kínából rendelsz mondjuk egy iPhone 7 Plus-t, akkor azt már lehet, hogy megfogják vámon..
2017. szept. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!