Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Azt hallottam, hogy ha bitcoin...

Azt hallottam, hogy ha bitcoinnal kereskedem, ahhoz elég egy "adószám magánszemélynek" kiváltása, semminemű más engedély nem kell, semmilyen hivatalos költség nincs csak az árfolyamnyeresség után kell évente adózni. Ez így van?

Figyelt kérdés
2017. szept. 29. 21:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%

De jó, hogy ma már az öreganyám tyúkjai is bitcoinból akarnak meggazdagodni. A kérdésből kitűnik, hogy az üzlet világában teljesen otthonosan mozogsz, már ami a számviteli, jogi és adózástechnikai részét érinti.

Keress egy könyvelőt, aki 10 perc alatt elmondja, hogy megy ez. Egy ennyire sikerre predesztinált üzletembernek aprópénz lesz, hiszen belátható időn belül már milliós bevételekre számíthatsz.

2017. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ha igaz lenne amit mondasz akkor tényleg mindenki ezzel foglalkozna.
2017. szept. 29. 21:22
 3/18 A kérdező kommentje:

És de jó, hogy írsz egy kérdéshez, de úgy hogy nem adsz választ csak hülyeségeket irkálsz. Biztos egy összeadásokkal és kivonásokkal kiszámolható adózáshoz kell majd adószakértelem...


Erre a kérdésre igennel vagy nemmel lehet válaszolni, neked valamiért egyik se megy helyette hülyeségek özönét sorolod fel. Gratulálok.

2017. szept. 29. 21:25
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
Menj el értéket előállítani és ne az űrből lopd a pénzt.
2017. szept. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Azt se tudod, miről beszélsz.
2017. szept. 29. 21:31
 6/18 A kérdező kommentje:
Kérem ne olyanok trollkodják szét a kérdést, akiknek fogalma sincs a témáról.
2017. szept. 29. 21:32
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Szarkazmusnak hívják.

Őszinte legyek? Rohadtul nem értek a bitcoinozók adózásához (hozzáteszem, eszem ágában sincs változtatni ezen), a Google-lal viszont mérsékelt sikerrel megbirkózom. A "bitcoin adózás 2017" kifejezésre 0,43 mp alatt nagyságrendileg 126.000 találatot dobott ki, és bár nem olvastam végig mindet, az első pár oldalon lévő találatok egész közérthetőek. Komolyan érdekelne, hogy ha valaki a Google-t nem tudja használni, hogyan akar a Bitcoinból meggazdagodni.

Értem én, hogy egy igent, vagy egy nemet vársz, de erre akarsz alapozni a világon bármit is? Kopogtat a NAV, és hivatkozol a GYK-ra, mint hiteles forrásra, hogy te itt hallottad, és ha 10-ből hárman azt írták, hogy csak ennyit kell tenned, akkor az biztos így van...

És egyébként nevezheted trollnak a 4-es válaszolót, de nincs igazad. Ezzel a tevékenységgel valóban nem állítasz elő a világon semmilyen értéket.

2017. szept. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"és ha 10-ből hárman azt írták, hogy csak ennyit kell tenned, akkor az biztos így van... "


direkt kértem, hogy ne hülyeségeket irkáljatok


"Ezzel a tevékenységgel valóban nem állítasz elő a világon semmilyen értéket."


És azt is kértem, hogy ne olyanok irkáljanak, akiknek fogalmuk sincs az egészhez.


És azt is kértem - fura hogy kérni kell, - hogy aki válaszol az a kérdésre adjon választ.


Oké hogy be tudsz írni a google-be szavakat, mondatokat, de eközben azt se fogod fel, hogy a kérdés maga nem a bitcoinnal kapcsolatos adózásról szól.


Tipikus példája annak amikor valaki a betűket ismeri, általa ismert szavakká mondatokká képes összerakni, miközben ezek értelmezésére nem képes.


És még te írsz érték előállításról. Mi lenne ha előbb az értő olvasást tanulnád meg? na az pl. érték lenne.


Oké hogy sokféleképpen lehet adózni a bitcoin után és sokféle találatot kidob a google, de a kérdés nem adózásról szól, max. azzal kapcsolatos, hanem egy konkrét esetről. És nem, nem mindent meghatározó egyetemes igazságként kezelek egy neten feltett kérdést, még ha te bele is akarod magyarázni ezt másokba, hogy így anélkül érezhesd különbnek magadat hogy tennél valamit ezért.


Ideje lenne elgondolkoznod azon, hogy ha egy kérdésre nem tudod a választ, akkor minek irkálsz bele.

2017. szept. 29. 21:50
 9/18 A kérdező kommentje:
Mielőtt kitaláltad volna ezt a gyors meggazdagodást és gyors milliós bevételt, egy pillantást vethettél volna az utóbbi hetek hónapok grafikonjára s akkor nem írtál volna ekkora hülyeséget.
2017. szept. 29. 22:01
 10/18 A kérdező kommentje:
Szarkazmushoz van eszed válaszhoz már nincs. pedig egy kérdésre mit kell írni? Választ vagy szarkazmust? Te a nagy értékteremtő úgy gondolod az utóbbit. És a szarkazmus talán szerinted valami érték?
2017. szept. 29. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!