Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alvállalkozó bevonása esetén...

Alvállalkozó bevonása esetén mik a helyes teljesítés dátumok? Megrendelő elfogadja a teljesítésemet ma. Hatóság beleköthet abba, hogy az alvállalkozómnak tegnapi, mai, vagy holnapi napot írok a teljesítés elfogadására?

Figyelt kérdés

Ugye mindhárom esetnek van realitása.

1. Tegnap megkaptam az alvállalkozótól, ma összeraktam a saját munkámmal, és átadtam a megrendelőmnek.

2. Ugyanaz a teljesítés dátum.

3. Előbb megvárom, hogy a megrendelő elfogadja-e, utána következő napi megbeszélésen aláírom az alvállalkozómnak.


2017. okt. 5. 06:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy ilyen szempontból. Teljesítést akkor adsz ki amikor hiba és hiánymentes állapotban elkészült az alvállalkozód.


Viszont érdemes megvárni a megrendelőt, mert egy alvállalkozót leginkább addig tudsz visszahívni a munkára amíg nincs kifizetve. Esetleg a számláját tudod még visszatartani, viszont ha ki van fizetve akkor onnantól szarik a többség az egészbe, garancia meg szerződés ide vagy oda.

2017. okt. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!