Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény számít...

Kelemen Szabina kérdése:

Családi adókedvezmény számít ki veszi igénybe?

Figyelt kérdés
Nem értem... férjem netto 190.000ft-ot kap és jelenleg ő veszi évek óta a 2 gyerekünk után. Nemsokára megyek vissza minibálbérre. Elvileg mindketten kikapnáknk a 30.000ft-ot továbbra is. De mit szamit ki veszi ienybe? Vagy miert mondjak en egy gyereket ferjem masik gyereket igenyelje. De ez is mire jo?!! szamit ez valahol?

2017. okt. 11. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

"Elvileg mindketten kikapnáknk a 30.000ft-ot továbbra is."


Óriási tévedés!

2017. okt. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Félreírtam. Ugy ertettem hogy ő ugyanigy kapna a 30.000 et de ha átvenném én mind a két gyerek csaladi adoledvezmebyet akk en is kikapnam minibalberre a 30.000 (mig ő nem ). De szamit ez valahol hogy most ő vagy én veszem igenybe vagy miert jo az ha felezzuk a gyerekek utan a kedvezmenyt?
2017. okt. 11. 18:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól látod. Teljesen mindegy, igy is-úgy is ugyanannyit kaptok. Akkor lenne értelme, ha a férjednek nem lenne annyi a bruttója, hogy igénybe tudja venni a teljes összeget.
2017. okt. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha közös kasszán vagytok akkor lényegtelen, hogy te vagy ő vagy közösen.
2017. okt. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!