Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A mobilitási célú lakhatási...

A mobilitási célú lakhatási támogatást igazából milyen céllal vezérelve találták ki?

Figyelt kérdés

Ez közismert nevét "albérlet támogatás", amit a munkáltató adhat adómentesen. Csak igazándiból túl értelmesen nem lehet felhasználni.


Mert ugye van egy ilyen feltétele:

"a munkavállaló állandó lakóhelye és a munkavégzés helye közötti távolság legalább 60 km, vagy pedig a munkavégzés helye és az állandó lakóhely közötti tömegközlekedési eszközzel történő oda- és visszautazás naponta 3 óránál több időt vesz igénybe"


Ennek így se füle se farka. Miért kell nekem egy állandó lakóhely legalább 60 km-re (vagy 3 óra utazásra)? És ha az albérlet az állandó lakóhelyem? Akkor be kellene jelentkeznek állandóra egy 60 km-rrel odébb lévő helyre, és akkor lennék jogosult az adómentes támogatásra?


Szóval nekem ez ott sántít, hogy mi az az állapot, amiből kiindulunk? Lehet, hogy előtte a szüleimnél laktam, és egyszerűen ki akartam költözni, miért is maradnék bejelentve a szüleimnél? Vagy szélsőségesebb esetben hajléktalan voltam, elvesztettem a lakásom, stb., akkor meg megint csak nem lehet egy 60 km-rel odébb lévő állandó lakóhelyem.


Tehát ha én szépen élek egy albérletben, a munkahelyemhez közel, állandóan, az nem elengedő. Semmit nem kaphatok adómentesen, még ha a cég szívesen adná is, mert nincs egy fiktív helyen állandó lakcímem.


Persze lakáshitel támogatás már adható kamatmentesen, mindenféle extra feltétel nélkül. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy az állam hozzáállása az albérletesekhez, hogy az valami ideiglenes állapot, csak és kizárólag azért költözik valaki albérletbe, mert csóró lakást venni. Csak ez egyáltalán nem igaz sajnos, és nem értem, miért nem tudja az állam kicsit megreformálni az ehhez kapcsolódó elképzeléséket.


2017. okt. 14. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem érted kérdező. Ez egy alternatíva a távolsági vonat/busz bérletre. Ha ilyen bérletet fizetnek neked, az is ugyan úgy adómentes mint ez. Ha kiveszel egy lakást és bejelentkezel oda, az onnantól már nem alternatíva a távolsági bérletre, mivel távolsági bérletet sem kaphatnál onnantól. Ilyen csak a távol lakóknak jár, fogadd el!
2017. okt. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hogy lehet az, hogy csak a távol lakóknak jár? Mire vesz ki albérletet az ember, ha nem ott lakik? Ha egy albérletben lakom közel, akkor hogy lakhatok egyszerre távol? Ez a bohóckodás az állandó lakóhellyel meg a tartózkodási hellyel is egy enyhe képzavar amúgy az államigazgatás részéről.


Igen, a távolsági bérlet az jár a munkavállalónak, ha másik településen lakik (akkor is, ha az csak 5 km-re van). Míg ez a juttatás csak járHAT, ha a munkáltató szeretné adni. Egyfajta cafetéria ez, amit erősen bekorlátoztak felülről.


És a távolsági bérlet az annak az adottsága, hogy valaki messze lakik a munkahelyétől: ha valaki közel lakik, kevesebbe kerül, ha valaki még közelebb, akkor nem is kell semmilyen bérlet. Míg a lakhatás mindenképp fizetős, hiszen ha saját ingatlanban laksz, azt is valamikor valahogyan megszerezted, és pl. a lakáshitel törlesztési támogatás adható is adómentesen, anélkül, hogy ilyen hülye feltételeket szabnának neki.

2017. okt. 14. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!