Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás elmulasztása...

Adóbevallás elmulasztása diákmunkásként?

Figyelt kérdés
2016 óta dolgozgattam diákmunkákat, amiből le is vonták az adóelőleget. Azonban már tavaly se küldtek semmi, az adóbevallással kapcsolatos dokumentumot, így ignoráltam is rendesen. Jól tettem és tényleg megcsinálja helyettem a NAV, és ha nem, hogy intézhetném most és mekkora büntetésre számíthatnék? (Minimális béreket nézve)

2017. okt. 29. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj be bármelyik NAV ügyfélszolgálatra, vidd a papírjaidat is, ők majd megnézik és elmondják, mi a teendő ilyenkor. Ha van valamilyen pótdíj / büntetés, akkor jobb minél előbb befizetni. Ha meg nincs, akkor megnyugodhatsz.
2017. okt. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De a NAV készített a 2016-os jövedelmed alapján egy tervezetet, amit, mivel nem módosítottál, automatikusan elfogadtál. Ha nem volt semmi más bevételed, akkor szinte 100%ig biztosra mondanám, hogy a NAV által készített jó, és nincs más dolgod. Ha zavar, akkor az a biztos, ha bemész vés megkérdezed, de aggódnivalód nincs. Jövőre pedig figyelj, a határidőkre és hogy milyen teendőid vannak.
2017. okt. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nav által készített sajnos sokszor rossz, ami nem a nav hibája. Hozott anyagból dolgoznak, és eszméletlen hülye bérszámfejtők vannak, akik képtelenek a normális adatszolgáltatásra.
2017. okt. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 belapus ***** válasza:
2017. okt. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!