Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nyitok ma egy egyéni...

Ha nyitok ma egy egyéni vállalkozást, kell adóbevallást tennem 12-éig? Ha igen milyent, hol nézhetek ennek utána? (nem katás lenne és áfakör mentes lenne)

Figyelt kérdés
2017. okt. 31. 08:52
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
Tényleg ne sajnáld már azt az 5000 Ft-ot egy könyvelői konzultációra. Ráadásul aminek a díját pedig be is fogja számítani a könyvelési havidíjba ha megbízod (azt leginkább szerződéssel, felelősségbiztosítással tedd).
2017. okt. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

Akkor mondj ilyen könyvelőt. Mert akit én találtam az 20 perces eldarálásért kért volna 5000 Ft-ot (plusz áfát) ami alatt meg se értem mit mond s fel se tudom tenni a saját kérdéseimet. Egy óráért már 15000 Ft (plusz áfát), de ilyen hozzáálással kétségeim vannak, hogy megkapnám e 15 000 Ft-ért amit amit akarok.

És semmiféle beszámításról nem volt szó, utána jön a havi könyvelési díj. Egyedül az egyéni vállalkozás létrehozását vállalta volna ingyenesen - ha nála szerződők-, amit viszont 3 perc alatt én magam is megcsinálok. Szóval lehúzáshoz, ilyen jellegű tanulópénzhez nincs sok kedvem. Fizessek a semmiért hogy "megtanuljam" milyen az? "Tanulópénz"?. Inkább a vállalkozásomba fektetem ezt az összeget s annak fizetek aki nem lehúzni próbál hanem ad is valamit.

A többi könyvelő pedig az előzetes tanácsadás lehetőségére válaszra se méltatott.

Szóval ha tudsz ilyen könyvelőt amilyenről írsz, kérlek ad meg az elérhetőségét privátban, addig meg marad az itteni párbeszéd, itt legalább nem kell fizetni a mellébeszélésért, s nem a semmiért fogalmazom meg a kérdésemet, hanem néha válasz is érkezik.

2017. okt. 31. 09:40
 3/47 anonim ***** válasza:
Oké, akkor ne legyen könyvelőd, majd a 100.000-es tètelű nav bìrságokat fizesd magadnak, ha ennyire pitiàner vagy.
2017. okt. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
Tudnék ilyet mondani ( Heves megye), aki nekem helyben van, viszont neked már lehet nem.
2017. okt. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
Az a baj, megértelek, tényleg van hogy könyvelő mellett is kapunk a nyakunkba bírságot és nehéz hozzáértő könyvelőt is kifogni ( utóbbi két évben kettőt cseréltem le) :-) de anélkül pedig tényleg esélytelen, hogy életben maradj.
2017. okt. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

De nem jobb egy normális könyvelő mint egy ilyen?


Azonkivül azt se tartom jó ötletnek, hogy nulla infóval leül valaki a könyvelővel szemben s elkezd ketyegni az óra, amit a könyvelő mond azt pedig meg se érti az ember.

Ez így ugyanaz mintha nem is beszéltünk volna vele csak pénzt is fizettünk.

2017. okt. 31. 10:00
 7/47 A kérdező kommentje:

Meg drága könyvelő egyáltalán nem garancia arra, hogy jó könyvelő is. Bőven lehet, hogy azét drága, mert a lehúzáshoz ért.

S látod te szakmabeliként is csak hosszú gyakorlattal tudtad eldönteni melyik jó.

A legkevésbé sincs kedvem azért fizetni 15 000 Ft-ot egy kóklernek, hogy azzal az információval távozzak tőle, hogy másik könyvelőt kell keresnem.

Fél év alatt x év alatt én is cserélek könyvelőt, ha kell, de vállalkozást nem könyvelő cserével akarok inditani.

2017. okt. 31. 10:04
 8/47 anonim ***** válasza:

Nekem nem tudnál annyit fizetni, hogy elvállaljalak.

Akkor se, ha 20 év alatt soha nem büntettek egy cégemet sem.

TE mindenkinél okosabb vagy, oldd meg.

2017. okt. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Trolloknak kívül tágasabb.
2017. okt. 31. 11:29
 10/47 A kérdező kommentje:

"Akkor se, ha 20 év alatt soha nem büntettek egy cégemet sem. "

Mindenféle referencia nélküli posztokban történő hitegetésekre nem vagyok kíváncsi.

2017. okt. 31. 11:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!