Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudhatom meg, mi volt...

Honnan tudhatom meg, mi volt az át nem vett NAV levélben?

Figyelt kérdés
Sokáig nem voltam otthon, és a postaládámban volt két értesítés ajánlott levélről, amit a NAV küldött. A postán már nem volt, visszaküldték. Ki lehet deríteni valahogy, mit akartak?

2017. nov. 10. 08:16
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Igen, de nem egy egyszerű feladat.

Úgy kezdődik, hogy az át nem vett levelet kézbesítettnek tekintik, tehát azt nem küldik ki még egyszer.

Kell írni egy kérelmet, hogy küldjék el a fénymásolatot, aztán vagy feladod vagy beviszed a területileg illetékes adóhivatalba, NAV kirendeltségre.

Esetleg, ha vállalkozó vagy és van telefonos kódod, vagy micsoda, akkor lehet, hogy úgy is megmondják, telefonon.

2017. nov. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Bocs, kimaradt, hogy még fizetni is kell vmennyit azért, hogy kiküldjék a fénymásolatot.

Nem tudom, azóta fejlődött, változott-e valamit a rendszer - nekem ez kb. 2-3 éve volt így (első)

2017. nov. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

Mivel a NAV egy hatalmas szervezet, ezért nem tudhatod, hogy melyik osztályáról küldték a levelet.

Az ajánlott küldeményeknek van ragszámuk. A NAV iktatási osztálya az alapján be tudja azonosítani, hogy honnan kaptad, melyik osztályról az át nem vett levelet.


Így próbálkozzál.

2017. nov. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!