Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elmaradt Tb-s tartozásom van...

Elmaradt Tb-s tartozásom van a NAV felé, de semmi kedvem kifizetni, mert januártól munkába állok. Kaphatok valami büntetést, ha nem fizetem ki, annak ellenére, hogy kaptam tőlük levelet?

Figyelt kérdés

2017. nov. 30. 19:32
1 2
 1/13 anonim válasza:
Helo,azt a papírt kapta hogy 2016 jan,1 től köteles mindenki fizetni a tb t?
2017. nov. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Késedelmi kamat fog rá rakódni, de az nem egy nagy összeg. Viszont ha már kaptál levelet, akkor a NAV észlelte a tartozást, ami azt jelenti, hogy be is fogják hajtani. Hiába dolgozol januártól, az a korábbi tartozást nem teszi semmissé.
2017. nov. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Azonnal végrehajtható tartozás kategória, számíts a végrehajtóra a jövőben.
2017. nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Vagy számlainkasszóra
2017. nov. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A "semmi kedvem kifizetni" az sajnos nem az a kategoria ami barkit is erdekelni szokott. Ha nem volt munkad es regisztralt munkanelkuli vagy, akkor igenyelned kellett volna, hogy az onkormanyzat fizesse. Nem tudom, hogy ezt utolag lehet-e kerdni, de gyanitom, hogy nem.

En eveken at feketen dolgoztam az iskola befejezese utan es nem volt TB-m, 2,5 evnyit hajtottak be rajtam, de kertem ra reszletfizetest. Nekem sem esett jol nyilvan a dolog, foleg hogy 5 evente 1x jarok orvoshoz. De sajnos magyarorszagon ezt kotelezoen fizetni kell.

Egyebkent ha ujra munkaba allsz es a munkaltatod fizeti a TB-t utanad, akkor ujra lesz ervenyes TB viszonyod, de a tartozasod attol meg be fogjak hajtani.

2017. nov. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

" mert januártól munkába állok"


Akkor az elmaradt tartozást a béredből le fogják tiltani. Ha bankszámlára kapod a béred, akkor még inkasszálni is fogják.

2017. dec. 1. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Annak a NAV külön fog örülni, hogy munkába állsz, a fizetésed 33%-ától el is búcsúzhatsz. Tb-t fizetni nem kedv kérdése, a te egészségügyi ellátásodat meg a többi, rendesen adózó állampolgárnak nincs kedve kifizetni. Mert ugye ha ellátásra szorulsz azt azért megkapod akkor is ha nincs tb-d, azt pedig azok állják akik fizetik rendesen. Szóval ha már levelet kaptál tőlük akkor nincs mese, ki kell fizetni így vagy úgy, teljesen jogosan. Ha nem fizetsz önként akkor végrehajtják (külön felszólítás nélkül bármikor végrehajtható), fizetheted ennek is az eljárási költségét, plusz késedelmi kamatot, plusz rád verhetnek több százezres bírságot is az elmaradt járulékokon felül.
2017. dec. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolso: azert kicsit tulzas amit irsz. Nekem a gyakorlatban is volt TB tartozasom, 150ezres jarulek tartozasra kellett fizetnem buntetessel + kamatokkal egyutt fizetnem 220ezret. Ez durvan 2,5 ev nem fizetes eredmenye.
2017. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Melyik része a túlzás? A bírságp rúghat akár 200 000 ft-ra is. Nekem is volt tb tartozásom, nagyobb a tiednél, majdnem 4 évnyi. Kamatokkal együtt 360 000 ft-ot fizettem, a bírságtól eltekintettek mert önként fizettem, de azzal együtt majdnem fél millió ft lett volna. Ha végrehajtásra kerül a sor akkor pedig az adós fizeti annak az összes költségét is, ez sem túlzás.
2017. dec. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A navnak nem sürgős ez a pénz, ki fog várni míg hízik a kamattal és egy kellemes időpontban majd inkasszál. Munkáltató meg les majd.
2017. dec. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!