Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az indiegogóval szerzek...

Ha az indiegogóval szerzek pénzt a könyvem kiadatására, hogyan kell adóznom?

Figyelt kérdés

Szóval van ez az oldal, ahol az emberek az ötleteik megvalósítására gyűjthetnek pénzt, aztán vagy adnak nekik vagy nem. Ha tegyük fel, az ember 2 milliót kér valamire, azután már kell adóznia a magyar államnak? Mert azt tudom, hogy százalékot "adózok" a megszerzett pénzből az oldalnak, de a többi nem tiszta. Kérlek, ne a magánkiadásra tegyetek megjegyzéseket, nekem ez az út szimpatikusabb különböző jogok megőrzése miatt.


Valamint még az érdekelne, hogy például az Indiegogo oldalon lehet beállítani ajándékokat, amiket én ígérek esetleges adományozóimnak. Ez könyvkiadás esetében lényegében már a még nem létező termék egy példányának odaígérése, azaz értékesítésnek számít, gondolom. Ilyen esetben kell adózni?


Köszönöm előre is, ha kapok választ!


2017. dec. 15. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Keress fel szerintem egy könyvelőt, ha komolyan gondolod a könyvkiadást.
2017. dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos adomány, amit az ilyen oldalaknál az állam 40% adóval csap agyon.

Külföldi cég, és nincs probléma.

2017. dec. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xswerdy ***** válasza:

először is kérdés, hogy mgánszemélyként, vagy cégként csinálnád.


A legrosszabb eset, ha ajándéknak minősül, az után nem adót, henem illetéket kell fizetni, de az nem 40, csak 18%


De ha adsz érte egy könyvet akor ez gyakorlatilag termék értékesítés, csak előre fizet a vevő. Akkor ez ugyan úgy adózik, mintha a kész könyvet árulnád.

2017. dec. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, erre lett külön törvény, adománynak minősül, mit gondolsz a magyarok miért csinálnak külföldi céget még az Indigogohoz is?
2017. dec. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek a válasz *1-el. Ez egy komplex tényállás. Kezdő vállalkozás eleve veszteséges, nem is kell adóznod, de a kérdés, hogyan, milyen számla, kinek miért, stb. amin elcsúszhat az egész és akkor ha tényleg lenne egy ellenőrzésed akkor elvérzel.

Üdv

Éva adótanácsadó

2017. dec. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jöszi a tanácsokat!
2017. dec. 24. 23:51
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi*
2017. dec. 24. 23:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!