Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA adózásnál a kb havi 50....

KATA adózásnál a kb havi 50. 000 Fton felül mást nem kell fizetni?

Figyelt kérdés
Kezdő vállalkozásba mennék amiben magamat foglalkoztatnam (mindegy mibe, az nem fontos) viszont kérdésem az hogy az adózásnál nálam lehetséges a KATA adózás,ami ugye kb 50.000 Ft. Azon felul semmilyen mas jarulekot,pl nyugdij jarulek munkaero piaci jarulek stb nem kell fizetnem mert tartalmazza ez az 50.000 ft? Köszönöm a válaszokat

2018. jan. 20. 17:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

KATA adózásnál nem kb, hanem pontosan havi 50 ezer ft-ot kell befizetni a következő hó 12.-éig . Tehát ha jan 30-án kezdenéd, akkor is be kell az 50 ezeret fizetni febr.12-ig.


Ezen felül járulékot, stb, nem kell fizetni, de kell iparűzési adót fizetni, kötelező kamarai regisztráció, stb.


Javaslom, azért indulás előtt mindenképp keress egy könyvelőt, aki részletesen elmond mindent, mert sok buktatója is lehet.

2018. jan. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Az előbb említetteken kívül a könyvelődnek is lesz díja.

Évi 8 milliós bevétel után már 27% áfával számlázol, 12 millió fölött kiesel a kata körből.

Továbbá nem tudsz semmit leírni az adódból( mivel 0% áfával számlázol), stb....

2018. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

Dehogy esik ki... Csak épp annyi hónap külön adót fizet ahány hónapon keresztül a 12 milliós határ felett volt a bevétele.

Havi 400.000 Ft a büntető adója.

Ha fél év után átlépi azt ,akkor pl. 2,4 millió. De akkor minek választana katát?!


Leírni meg nem azért nem tud költségét mert alanyi adómentes, hanem mert katás. Ebből adódóan pont, hogy a leglényegesebb kérdés az hogy mire és milyen költségekkel vállakozik és mennyi lesz a várható bevétele. Mert valóban kijöhet akár mínuszban is kataval havi 50.000-el ami meg plusszos lehet az szja szerinti tételes költség elszámolással pl. 40-50% alatti árrés esetén. De pl. bérbeadásra meg nem is használhat katat.

2018. jan. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A 8millió az alanyi adómentesség határa, az nem azonos a KATÁVAL. Nem kötelező az alanyi áfamentesség választása. Ha a leendő ügyfeleid többnyire cégek lesznek, érdemesebb belépni egyből az ÁFÁba. Ebben az esetben a kiadásaid áfa értékét "megnyered".

Ha alanyi adómentes is vagy és túlléped a 8milliót, akkor automatikusan bekerülsz ÁFÁba és ott maradsz minimum 2 évig.

Ha a KATA 12 millióját léped túl, az afeletti rész után 40%-os adót kell befizetni következő év februárjában. Viszont ettől nem esel ki a KATÁból, következő évben minden indul elölről.

2018. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
huu..nagyon köszönöm az eddigi válaszotokat és segítségeteket. ezzel vallalkozassal az eves bevetelem meg sem közelitené a 8 millio forintot, ezert gondoltam a legkisebb adozasi formara a KATA-ra. tudtommal ettöl "olcsobb" nincs. tovabba szeretnek toletek segitseget kérni, így ezzel az adozassal nem tudnek semmit leírni az adombol?
2018. jan. 22. 20:38
 6/15 A kérdező kommentje:

és hogy pontosan hol tudnék mindenröl minden informáciot kitudakolni? Apeh, önkormányzat, münkaügyi, könyvelők?

és ha pl. közel jővőben ugyanugy nevemre szeretnék mégegy vállalkozást ami mar sokkal tobb haszont hozna, magamtol átmehetek a KATA-bol más adozasi formába? köszönöm a valaszokat

2018. jan. 22. 20:42
 7/15 anonim ***** válasza:

KATA-nál nem lehet költséget leírni.


NAV 61 sz füzet szól a KATA adózásról.

Könyvelő: én KATA-sként azt csináltam: kerestem egy könyvelőt, egy konzultációt kifizettem, aztán megállapodtam vele, hogy néha szeretném felhívni, kérdezni valamit, ezért X időnként kapna X ft-ot, neki ez így jó lesz-e. Ezen kívül az év végi bevallásomat mindig Ő csinálja (természetesen azt is annyiért, amit Ő mond), mert az nekem annyit megér, hogy nem vág szét az ideg a nyomtatványkitöltés miatt :-)

Ha egyéni vállalkozó vagy, akkor nem nagyon értem, mit értesz másik vállalkozás alatt - másik tevékenységi kör?

És igen, bármikor átmehetsz KATA-ból másfajtába, azt nem tudom, hogy utána bármikor visszajöhetsz-e KATA-ba esetleg?

2018. jan. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Pontosabban, szeretnek egy másik tevékenységi körben foglalkoztatni alkalmazottakat, de azt olvastam hogy ilyenkor mar a KATA nem meg oldható

2018. jan. 24. 11:15
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha lakáskiadásra gondolsz, azt nem lehet KATA-sként.
2018. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Én is kezdő Kata s vagyok. És balesetet szenvedtem.

Most nem tudok dolgozni. Ekkor is kell az 50.000 fizetni? Ha nem hol lehet elintézni hogy ne kelljen?

2018. márc. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!