Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nemreg egyenlitettem ki a Nav...

Nemreg egyenlitettem ki a Nav tartozasomat atutalassal, kellene toluk kapnom valamilyen visszajelzest?

Figyelt kérdés

Befizettem a NAV-nak a tartozasomat de semmilyen igazolas, nem erkezettt eddig toluk pedig mar lassan egy honap is eltelt. Mitt kellene tennem, felhivjam oket? Vagy hogyan szokott ez tortenni?

(Kulfoldon elek, nem all modomban szemelyesen bemenni.)



2018. jan. 25. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ügyfélkapus reggel meg tudod nézni online bármelyik adószámla egyenlegedet.
2018. jan. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van ugyfelkapum de ott nem latok sajnos semmit...Az EBev linkre kattintva adoszamlan kellene mutatnia? Mert ott semmi nincs.
2018. jan. 25. 12:35
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Melyik számlaszámra utaltál és beírtad a közleménybe az adóazonosító jeled vagy adószámod?


Ebev szolgáltatások. Utána Szolgáltatások/Adószámla és pótlékadatok/Adószámla menüpont. Ott új lekérdezés gombbal kérheted le, hogy melyiket kell lekérni attól függ mit fizettél be.

2018. jan. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha pl. TB-t fizettél akkor az Egészségbiztosítási Alapot megillető... ezt kell lekérdezni.
2018. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, beirtam az adoszamomat.

Igy probaltam megnezni de nincs ott semmi.

Levelet kaptam toluk meg regebben, onnan tudtam melyik bankszamlaszamra utaljak, a pontos osszeg, stb. Az adoszamlamon nem mutatott akkor sem tartozast. De tudtam, persze, hogy volt! Csak valahogy ott sosem latszott.

2018. jan. 25. 13:20
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Ha volt adótartozásod akkor annak az adószámládon látszania kell, kivéve, ha behajthatatlannak minősítették.

Ilyenkor "lekönyvelik róla", hogy a rendszer ne számoljon fel rá késedelmi pótlékot. A "lekönyvelés" évében látszódik, hogy lemínuszolták.

Ettől az még fennáll, és be kell fizetni.


1.) Nem lehet, hogy elévült a tartozás? Ha elévült, és ennek ellenére befizetted, akkor túlfizetésként kell jelentkeznie és ha nem igényled vissza, ott fog maradni, és 5 év elteltével már nem is lesz módod visszaigényelni.


2.) Ha behajthatatlanként van nyilvántartva, akkor a befizetés alapján annyi összeget, amennyit befizettél, visszaírnak behajthatóvá, és kiegyenlítik ezt a befizetésedből. De ezeket is kell, hogy lásd az adószámládon.


3.) Visszajelezni akkor jeleznek, ha a tartozásod már végrehajtás alatt állt. Ilyenkor ugyanis van egy végrehajtási ügyed, és annak megszűnéséről automatikusan értesítenek. Elsősorban az ügyfélkapudra, ha van olyan. Végrehajtás esetén nem csak a tőkével tartozol, hanem a végrehajtási költségekkel is. Lehetséges, hogy azért nem értesítenek, mert hiába fizettél be, az nem volt elég mindenre, így van még ügyed.


Jó lenne, ha utána érdeklődnél, hogy hol és melyik osztályon tart a "volt" hátralékod, mert így mi is csak sötétben tapogatózunk. :)


A "TB" tartozást egyébként a 124. adónemen tartják nyilván. Hivatalos neve: egészségügyi szolgáltatási járulék.

2018. jan. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, utolso, ez sok segitseg volt.

Nem evult el mert kaptam papirt, mit en az ugyfelkapun tudtam megnezni, mivel magyarorszagi lakcimemre hiaba postazzak, kulfoldon elek. Emailt kaptam, hogy erkezett oda valami.

Az, hogy lekonyveltek, elofordulhatott, igen, nem is volt rajta kesedelmi kamat, az osszeg annyi volt, mint amennyire szamitottam.


Ha mondjuk felhivnam oket, mennyire tudnak utanajarni par perc alatt (hogy ne legyen horribilis telefonszamlam), vagy mennyire hajlandoak egyaltalan segiteni az ilyen ugyekben a NAV-os munkatarsak, lehet ilyet egyaltalan kerni, telefonon keresztul, hogy nezzenek utana ilyen bizalmas adatoknak?

2018. jan. 27. 18:13
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Telefonon ilyen információt (adótitok) nem adnak ki, kivéve, ha regisztráltál ilyen szolgáltatásra, mert akkor egy azonosító megadásával kiadnak ilyen információt is telefonon keresztül annak, aki rendelkezik az azonosítóval.


Nyugodtan kérd postai úton a tájékoztatást, külföldre is küldenek levelet, ha megadod a pontos külföldi címed.

2018. jan. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sokat segitettel nekem eddig, kosoznom :)

Meg egy, lehet, hogy buta kerdes: ha szemelyesen bemegyek Budapesten, melyik igazgatosagon, melyik kozpontban foglalkoznak ilyesmivel, vagy az adataim alapjan barhol megnezhetik hogy all az ugy?

Bocsi, nem akarok tenyleg ilyen hulyesegeket kerdezni, csak nem agyok jartas ezekben....

2018. jan. 28. 08:23
 10/11 A kérdező kommentje:

"ha regisztráltál ilyen szolgáltatásra, mert akkor egy azonosító megadásával kiadnak ilyen információt is telefonon keresztül annak, aki rendelkezik az azonosítóval. "

Errol tudnal reszletesebben irni, kerlek? Hogyan kell regisztralni? Esetleg link hozza? Keresgelem a nav.gov.hu-n eppen. Jo helyen jarok?

2018. jan. 28. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!