Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Illetékfizetés építkezés...

Illetékfizetés építkezés esetén, de hogyan?

Figyelt kérdés

Ha építései telket vásárolok, és ezzel egy időben nyilatkozom, hogy építek rá 4 éven belül házat...... ez rendben van. Az időben felépült, lakóház után sem kell illetéket fizetni. Mi van akkor, ha a felépült lakóházzal (így lesz bejegyezve)egy fedél alatt van egy tekintélyes méretű garázs is? A tulajdonnak az a része is illetékmentes?


Másik kérdés: Ha nem telket veszek, hanem egy rozoga házat, arra kifizetem az illetéket, utána lebontom, és úgy kezdek építkezni, akkor az újonnan bejegyzésre kerülő ingatlan után kell illetéket fizetni?


2018. febr. 3. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, a tekintélyes méretű garázs is illetékmentes lesz.


Igen, az új építésű ingatlanok mentesek az illeték alól még akkor is, ha régi telekre, vagy egy régi ház helyére építed fel. Az illetékmentesség feltétele: ÚJ ÉPÍTÉSŰ ingatlan legyen.

2018. febr. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tehát ha én építem fel a saját telkemre, akkor illetékmentes, ha viszont egy beruházótól (építő cégtől) veszem meg az ingatlant, akkor csak 15 millióig illetékmentes?

2018. febr. 5. 01:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem éppen...


Pontosan nem emlékszem a jogszabályra, meg kéne néznem újból, de kb. 2 éve intéztem egyik ismerősömnek, hogy az újonnan épített lakótelepen vett lakása illetékmentes legyen, mert ugyan a kivitelező cégtől vette meg, de a jogszabályban találtunk egy "kiskaput", amit rá tudtunk húzni a vásárlásra, így megúszta az illetéket. Arra emlékszem, hogy a szerződés megfogalmazásában kapaszkodtunk meg egy pontban, amit aztán elfogadott a hatóság. De, hogy melyikben?!?!?!

2018. febr. 5. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. febr. 6. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!