Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény igénylés...

Családi adókedvezmény igénylésnél mit csináljak?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm adott nyomtatványt h nyilatkozzak, de azt mondja h nekem nem jár belőle semmi, mert h az csak nekik kell h kevesebb adót keljen fizetniük utánam. Mit csináljak? Nem akarom összerúgni velük a port, hallottam h egy összegben is meg lehet igényelni. Csak lebegtetik a papírt h ma el akarják küldeni.

2018. febr. 5. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:

"Nem akarom összerúgni velük a port"


De, akard. Mert ha ez tényleg így van, az nem csak morálisan problémás, hanem még jogilag is.


"hallottam h egy összegben is meg lehet igényelni"


Adóbevallásnál kell megfelelően kitölteni az ívet.

2018. febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg tudod egyösszegben kérni, tehát a mostan adóbevallásnál a tavalyi évet. Ha idén havonta szeretnéd, akkor nem megy másképp, csak ha összerúgod velük a port.
2018. febr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Beszéltem egy könyvelővel, visszamenőleg megigényeljük, és a jövő évet is egy öaszegben kapom majd meg. A könyvelő szerint nem rosszindulat, hanem tájékozazlanság. Holnap beszélek a főnökséggel, és remélem nem veszítem ez miatt el a munkám.
2018. febr. 5. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!